Ziņas

Sabiedrība

Vakar Limbažos kūlas ugunsgrēkā cieta cilvēks

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 12.aprīļa plkst. 6.30 līdz 13.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 28 izsaukumus – 26 uz ugunsgrēku dzēšanu (tai skaitā 20 kūlas ugunsgrēkiem un diviem meža ugunsgrēkiem), vienu uz glābšanas darbiem, kā arī vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 12.12 ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka Limbažos deg dārza būdiņa un cilvēks ir pakritis ugunī. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg kūla 5000m² platībā un dārza būdiņa 5m² platībā. Cilvēks saviem spēkiem bija izkļuvis no degošās teritorijas. Ugunsdzēsēji glābēji cietušo cilvēku nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 13.18 kūlas ugunsgrēks tika nodzēsts.

Savukārt plkst. 14.25 tika saņemts izsaukums uz Valkas novada Valkas pagastu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva klēts 70m² platībā, meža zemsedze 2,5 hektāru lielā platībā un kūla1,2 hektāru lielā platībā. Notikuma vietā strādāja deviņi Valkas un Strenču ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas trīs autocisternas, kā arī divi Valsts mežu dienesta darbinieki. Plkst. 18.22 ugunsgrēks tika nodzēsts.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama un aizliegta! Lai gan daudzi kūlas dedzinātāji domā, ka viņi uguns liesmas spēs kontrolēt, diemžēl ikgadējā skarbā statistika liecina par pretējo – cietušie cilvēki, nodedzinātās ēkas un automašīnas, un izdegušie vairāki desmiti hektāru teritorijas liecina par to, ka uguni un ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt! Tā ir bīstama un nesaudzē neko, ko savā ceļā sastop.

Aizvadītajā diennaktī dzēsti 20 kūlas un divi meža ugunsgrēki. Lielākie kūlas ugunsgrēki vakar dzēsti Pārgaujas, Limbažu un Gulbenes novados. Meža ugunsgrēki dzēsti Amatas novada Nītaures pagastā un Naukšēnu novada Naukšēnu pagastā.

Kūlas ugunsgrēki vakar tika dzēsti :

  • 2 Valmieras apkārtnē – Jumaras ielai pretī Valmierā 2000m² platībā, Ganību ielai blakus Rūjienā, kur kūla dega 30m2 platībā;
  • 5 Cēsu apkārtnē – blakus Lāču ielai Cēsīs 100m² platībā, Pārgaujas novada Stalbes pagastā 7 hektāru lielā platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās), blakus Rūpniecības ielai Cēsīs 1800m² platībā, Cēsu novada Vaives pagastā 800m² platībā, Priekuļu novada Liepas pagastā 500m² platībā;
  • 1 Valkas apkārtnē – Rūjienas ielā Valkā, kur dega kūla un atkritumi 5,5m² platībā;
  • 2 Limbažu apkārtnē – Alojas novada Staiceles pagastā 300m² platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās), Limbažu novada Pāles pagastā 4 hektāru lielā platībā;
  • 5 Gulbenes apkārtnē – Gulbenes novada Lizuma pagastā 400m² platībā, Gulbenes novada Beļavas pagastā 2,5hektāru lielā platībā, Gulbenes novada Jaungulbenes pagastā 950m² platībā, Gulbenes novada Līgo pagastā 2 hektāru platībā, blakus Viestura ielai Gulbenē 100m² platībā;
  • 1 Alūksnes apkārtnē – Alūksnes novada Liepnas pagastā 7000m² platībā;
  • 4 Madonas apkārtnē – Ērgļu novada Jumurdas pagastā 100m² platībā, Ērgļu novada Ērgļu pagastā 300m² platībā, blakus Miera ielai Varakļānos 500m² platībā, Madonas novada Bērzaunes pagastā 50m² platībā.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 168 izsaukumus – 136 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 83 kūlas un 15 meža ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukumi bija maldinājumi.