Ziņas

Sabiedrība

Vakar Latvijā dzēsti 114 kūlas ugunsgrēki

 

Pagājušajā diennaktī Latvijā dzēsti 114 kūlas ugunsgrēki, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

 

Lai gan kūlas dedzināšana ir aizliegta un par to var tikt piemērots administratīvais sods, šogad reģistrēti jau 1462 kūlas ugunsgrēki. Vakar dzēsti 114 kūlas ugunsgrēki, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 210 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija Ķeguma novada Birzgales pagastā – 80 hektāri, Kocēnu pagastā un Līgatnes pagastā – pa 15 hektāriem, Vecumnieku pagastā – 12 hektāri, Rīgā, Maskavas ielā – 7 hektāri, Daugavpils novada Demenes un Medumu pagastos – pa 6 hektāriem.

VUGD atgādina, ka nereti tieši kūlas dedzināšanas rezultātā cieš cilvēki, nodeg mājas un tiek radīts arī būtisks kaitējums dabai. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos ugunsnelaime.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 182 izsaukumus – 140 uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet 25 no izsaukumiem bija maldinājumi. Vakar ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, siena ruļļi, zaru kaudze, sadzīves mantas, sausā tualete, ventilators, meža jaunaudze, četras vieglās automašīnas, sodrēji ēkas dūmvadā, ēkas durvis un siena, piecas dārza mājas, klēts ēka, neapsaimniekota ēka, dzīvojamā māja un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.