Ziņas

Kriminālziņas

Vakar izglābti trīs mežā apmaldījušies cilvēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 11. jūlija plkst. 6.30 līdz 12.jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 44 izsaukumus, no kuriem 15 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 21 uz glābšanas darbiem, bet astoņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās palīgā trīs cilvēkiem, kuri, sēņojot un ogojot, bija apmaldījušies mežā. Plkst. 17.41 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Zīļu ielu Baldonē, kur vīrietis ar sievieti bija devušies sēņot, bet pēc kāda laika sapratuši, ka nepazīst apkārtni un saviem spēkiem nespēs izkļūt no meža. Izmantojot skaņas signālu un uzturot sarunu pa mobilo telefonu, glābēji norādīja jaunajiem cilvēkiem izeju no meža. Savukārt plkst. 18.49 tika saņemts izsaukums uz Cesvaines novada Cesvaines pagastu, kur apmēram 55 gadus veca sieviete jau vairākas stundas nevarēja atrast izeju no meža. Izdzirdot glābēju skaņas signālus, sieviete pati iznāca laukā. Meklēšanas darbos piedalījās arī Valsts policijas darbinieki.

VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem – nedoties mežā vienatnē un pirms došanās noteikti informēt piederīgos par to, uz kurieni dodaties un, kad būsiet atpakaļ. Līdztekus aicinām nedoties dziļi nepazīstamā mežā. Ja atrodoties mežā saprotat, ka nespēsiet pašu spēkiem izkļūt ārā no tā, tad nekavējoties zvaniet glābējiem uz tālruni 112.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Limbažu pagasta Bruņķīšu ezeru, kur cilvēkam bija nepieciešama palīdzība. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka apmēram 70 metrus no krasta bija apgāzusies laiva un, pēc aculiecinieku vārdiem, tajā bija atradušies divi cilvēki, no kuriem viens saviem spēkiem izpeldējis krastā. Pārmeklējot ūdenstilpni, glābēji atrada apmēram 50 gadus vecu noslīkušu vīrieti, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kas konstatēja vīrieša nāvi.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, elektrības instalācija, žogs, motorollers, trīs vieglās automašīnas, saimniecības ēka, dārza māja, šķūnis, dzīvojamās mājas jumts un ārsiena. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā, kur 120m2 platībā dega vienstāvu saimniecības ēka. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst. 13.45 un plkst. 19.02 ugunsgrēks tika likvidēts.