Ziņas

Sabiedrība

Vakar Gulbenes novadā dzēsts ugunsgrēks dzīvojamā mājā

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 12.oktobra plkst. 6.30 līdz 15.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 12 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu un sešus uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 7.12 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Stradu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies pusotra stāva dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka dzīvojamā mājā dega istaba un sadzīves mantas 20m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās trīs cilvēki. Plkst. 8.26 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros Smiltenes novada Blomes pagastā dega meža zemsedze 100m² platībā, Stacijas ielā Gulbenē dega atkritumi 3m² platībā, Madonas novada Mārcienas pagastā dega vieglā automašīna 0,01m² platībā, Madonas novada Bērzaunes pagastā dega divstāvu dzīvojamās mājas kurtuves siena 1m² platībā, Priekuļu novada Liepas pagastā dega atkritumi 2m² platībā.

Svētdien ap plkst. 19.30 saņemts izsaukums uz Priekuļu novada Liepas pagastu, kur mežā bija apmaldījušies divi cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēkus atrada un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Brīvdienās saņemti divi izsaukumi, kur pēc ceļu satiksmes negadījumiem ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu. Izsaukumi saņemti uz Alojas novada Alojas pagastu un uz Amatas novada Drabešu pagastu. Abos gadījumos tika atbrīvoti cilvēki un nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušam dzīvniekam, sestdien Jaunpiebalgas novada Zosēnu pagastā ugunsdzēsēji glābēji no koka nocēla kaķi.

Visā Latvijā aizvadītajās diennaktīs VUGD saņēma 90 izsaukumus, no kuriem 46 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 27 uz glābšanas darbiem, bet 17 no izsaukumiem bija maldinājumi.