Ziņas

Sabiedrība

Vakar Cesvainē dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Aizvadītajās diennaktīs, no 29.marta plkst. 6.30 līdz 3.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 23 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem un viens bija maldinājums.

Otrajās Lieldienās plkst. 12.50 tika saņemts izsaukums uz Parka ielu Cesvainē, kur ugunsgrēks bija izcēlies šķūnī. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg šķūnis 175m² platībā un tajā iekšā atrodas malka 20m³. Plkst. 19.55 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega niedres, koks, sadzīves mantas, nepieskatītas zaru kaudzes, metāla konteinera siena, divas vieglās automašīnas, dzīvojamās mājas stapsiena, neapsaimniekota ēka un dzīvojamās mājas starstāvu pārsegums.

Ceturtdien Vidzemē dzēsti četri kūlas ugunsgrēki – Smiltenes novada Bilskas pagastā pērnā zāle dega trīs hektāru platībā, Limbažu novada Skultes pagastā divu hektāru platībā, Limbažu novada Katvaru pagastā divu hektāru platībā, bet Līgatnes novada Līgatnes pagastā pērnā zāle dega 300m² platībā.

Aizvadītajās diennaktīs Vidzemē trīs dzīvojamo māju dūmvados dega sodrēji – Meldru ielā Valmierā, Līgantes novada Līgatnes pagastā un Grīvas ielā Salacgrīvā.

Piektdien plkst. 21.42 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Priekuļu novada Liepas pagastu, kur piecstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā notika noplūde no gāzes balona – ugunsdzēsēji glābēji no telpām iznesa bojāto gāzes balonu un izvēdināja telpas.

Visā Latvijā aizvadītajās Lieldienu brīvdienās VUGD saņēma 134 izsaukumus – 51 uz ugunsgrēku dzēšanu, 50 uz glābšanas darbiem, bet 33 no izsaukumiem bija maldinājumi.