Ziņas

Sabiedrība

Vakar Cēsu novadā ugunsgrēkā cieta cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 6. aprīļa plkst. 6.30 līdz 7. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma desmit izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu un sešus uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 15.46 tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Priekuļu pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā deg grīda, mēbeles un briketes 3m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no piedūmotās ēkas tika izglābts cilvēks, kurš ugunsgrēkā cieta. Mājoklī dūmu detektora brīdinošo signālu ugunsdzēsēji glābēji nesaklausīja. Plkst. 17.01 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Mājoklī uzstādīts dūmu detektors ar skaļas skaņas palīdzību savlaicīgi signalizēs par izveidojušos sadūmojumu un ļaus cilvēkiem izglābties.

Vakar plkst. 16.17 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Raiņa ielu Gulbenē, kur dega šķūnis 15m² platībā. Plkst. 17.14 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Šorīt plkst. 6.59 tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Priekuļiem, kur piecus metrus no dzīvojamās mājas deg šķūnis. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg divstāvu saimniecības ēka 80m² platībā. Plkst. 7.42 ugunsgrēks ierobežots un šobrīd dzēšanas darbi notikuma vietā turpinās.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novada Salacgrīvas pagastā, kur dega elektrolīnijas balsts 1m² platībā, kā arī Liepu ielā Rūjienā, kur mājas pagalmā bija jūtama gāzes smaka.

Vakar rīta pusē tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Salacgrīvas pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums – divu vieglo automašīnu sadursme un vienā no automašīnām bija iespiests cietušais. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot hidrauliskos instrumentus, cietušo atbrīvoja un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Tāpat VUGD palīdzība bija nepieciešama Limbažu novada Viļķenes pagastā, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma tika sakārtota ceļa braucamā daļa.

Vēl VUGD palīdzība bija nepieciešama Varakļānos, kur vienstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m² platībā.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 42 izsaukumus – 18 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem seši bija kūlas ugunsgrēki, 20 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi.