Ziņas

Sabiedrība

Vakar Burtnieku novadā nodega saimniecības ēka

Aizvadītajā diennaktī, no 1.jūnija plkst. 6.30 līdz 2.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma deviņus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet viens bija maldinājums.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka viens no izsaukumiem saņemts vakar plkst. 22.31. Ugunsdzēsēju palīdzība bija nepieciešama Burtnieku novada Valmieras pagastā, kur dega saimniecības ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka 160m² platībā deg saimniecības ēkas jumts un starpstāvu pārsegums. Ugunsgrēka likvidēšanā strādāja 13 ugunsdzēsēji glābēji no Valmieras, Strenčiem un Cēsīm, kā arī trīs Rencēnu brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 1.52.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kur mājas dūmvados dega sodrēji, uz ceļa braucamās daļas bija uzkrituši koki un bija nepieciešama palīdzība, lai tos novāktu un sakārtotu ceļa braucamo daļu.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi, šodien, pastiprinoties vēja brāzmām, VUGD atgādina, ka gadījumā, ja ir nogāzušies koki, pārrauti vadi, notikusi avārija vai arī kāds cits negadījums, nekavējoties jāzvana ugunsdzēsējiem glābējiem pa tālruņa numuru 112.