Ziņas

Sabiedrība

Vakar Alūksnes novadā dedzis kokapstrādes uzņēmums

Vakar pēcpusdienā Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā izcēlies ugunsgrēks vienstāva kokapstrādes uzņēmuma ēkā.

Kā aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), ēkai jumtā degusi siltumizolācija apmēram 100 kvadrātmetru platībā.

Kā liecina operatīvā informācija, aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēmis 56 izsaukumus – dzēsti 42 ugunsgrēki, veikti desmit glābšanas darbi, bet četri izsaukumi izrādījušies maldinoši. Cilvēki ugunsgrēkos nav cietuši.

VUGD informē, ka pagājušās nedēļas nogalē, pieturoties vēsajam un mitrajam laikam, salīdzinot ar iepriekšējām brīvdienām, būtiski samazinājās kūlas ugunsgrēku skaits – kopumā reģistrēti 15 kūlas ugunsgrēki un izdegušas teritorijas aptuveni 2,5 hektāru platībā.

Samazinoties kūlas ugunsgrēku skaitam un iestājoties vēsākam laikam, pieauga izsaukumu skaits saistībā ar dzīvojamo māju dūmvados degošajiem sodrējiem. Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji astoņas reizes devās dzēst dzīvojamo māju dūmvados degošos sodrējus.

VUGD atgādina, ka, lai izvairītos no ugunsnelaimes, dzīvojamajās mājās sodrēji no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem ir jāiztīra ne tikai pirms apkures sezonas sākuma, bet arī ne retāk kā divas reizes apkures sezonas laikā.

LETA