Ziņas

Sports

“Vaivīte” no Priekuļiem

Sākums. Viena no pirmajām komandas fotogrāfijām ar izcīnītajām trofejām.Foto: no albuma

Futbola sezonas atsākšanu gaida komandas, kas startē Cēsu čempionātā. Pašreiz trešajā vietā ir komanda “Vaivīte”, vērts nedaudz apstāties pie tās, jo vakar, 7.maijā, apritēja 15 gadi kopš komandas dzimšanas.

Sākums

“Vaivītes” spēlētāji apkopojuši datus, fotogrāfijas, lai laikā, kad kopīgas svinības nav iespējamas, atcerētos senākus un jaunākus notikumus.
Sākums bija 2005. gada pavasarī, 14-18 gadus jauni priekulieši dienas aizvadīja, spārdot bumbu piemājas zālienā un sapņojot par savu komandu un spēlēšanu kādā turnīrā. Spēlētāji atceras, ka viņus iedvesmojusi komanda “Svēt­avots”, kurā bijuši gan Priekuļu, gan Cēsu spēlētāji.
Lēmums par komandas izveidi pieņemts dienu pirms jaunās Piebalgas kausa sezonas sākuma, tolaik mūspusē vasaras populārākā minifutbola turnīra. Četri puiši – Arvis Eglītis, Artis Kriķis, Mārtiņš Ručs un Rihards Ieviņš – nav pat diskutējuši par dalību turnīrā, svarīgākais, kā nosaukt komandu?

Spēlētāji atceras, ka bijuši divi provokatoriski piedāvājumi – “Svēt­avots, negaršīgs ūdens” un “Burkānavots” -, lai ieriebtu komandai “Svētavots”, jo tie vēlējušies pārvilināt dažus savā sastāvā. Tomēr nosprieduši, ka šie varianti jāuztver kā joks, un, ritinot ideju pavedienu tālāk, nonākuši pie tā, ka lielie klubi nosaukumos izmanto upju nosaukumus – Dau­gava, Venta, Gauja.

“Mums tuvākā lielā upe ir Gauja, taču šis nosaukums jau aizņemts,” atceras R. Ieviņš. “Ap­stājāmies pie Vaives upes, kas tek blakus un uz kuru esam pat gājuši makšķerēt. Taču sapratām, kā nosaukumam tas neder, jo tā sauc arī kaimiņu ciemu, ar kuru mums nekāda sakara. Tad, nosaukumu nedaudz apspēlējot, nonācām pie “Vaivīte”, un tā jau nākamajā dienā, 7.maijā, startējām Piebalgas turnīra Taurenes posmā.”
Šī diena arī ierakstīta kā komandas dzimšanas diena. Debijas sezona bija sekmīga. Spēlējot jauniešu līgā, “Vaivīte” izcīnīja uzvaru kopvērtējumā. Komandā pirmajā sezonā spēlēja: Arvis Eglītis, Artis Kriķis, Jānis Mi­ķelsons, Rihards Ieviņš, Mārtiņš Ručs, Matīss Jansons, Jānis Ciguzis, Mārtiņš Ciguzis, Sandis Kotāns, Aleksandrs Rečs.

Turpinājums un pauze

Komanda pastāvēšanas gados piedalījusies daudzos turnīros, kā nozīmīgākos var minēt: Piebal­gas novada čempionātu, kur bieži kāpts uz goda pjedestāla; Jāņa Šica piemiņas turnīru, kur četras reizes izcīnīta trešā vieta; pēdējos gados regulāri startē Cēsu atklātajā futbola čempionātā, gan ziemas, gan vasaras turnīrā.

Šie 15 gadi nav aizritējuši bez pauzēm, tādas bijušas, īpaši posmā no 2012. līdz 2015. gadam, kad liela daļa no komandas uz laiku devušies strādāt uz citām valstīm, tad “Vaivīte” pārstāvēta vien retā turnīrā.

“Katrs kādā brīdī bijis projām no komandas, spēlējuši arī citās, tomēr “Vaivītes” vilinājums palicis. Šajos 15 gados komandā bijuši vairāk nekā 30 spēlētāji, cits īsāku, cits ilgāku laiku. Pilnvērtīgi kā komanda atgriezāmies 2016./ 2017.gada ziemas sezonā, kad arī Cēsīs atgriezās futbols, un startējām Cēsu futbola čempionātā,” stāsta R. Ieviņš.

Kopš atkal apvienošanas “Vaivīte” izcīnījusi medaļas Cēsu futbola čempionāta ietvaros, citos futbola turnīros. Šajā sezonā komandā no pirmā sastāva spēlē Jānis Miķelsons, Arvis Eglītis un Rihards Ieviņš, bet kopā ar viņiem arī Dāvis Veipāns, Krišs Driķis, Andris Ručs, Gatis Krieviņš, Kristaps Azacis, Māris Ķauķītis, Žeņa Finčuks, Gatis Rozenovs, Dmitrijs Sļiņko, Eduards Žēperis un Reinis Praulītis.

Medaļnieki. 2017.gada Cēsu futbola čempionātā “Vaivīte” izcīnīja sudraba medaļas.

FOTO: no albuma

Domājot par 20

“Laikam grūti uzreiz atbildēt, kas mūs satur kopā joprojām,” saka Rihards. “Iespējams, tā ir kopīgā sadzīve ārpus laukuma, ar kopīgiem pasākumiem, Ziemas­svēt­kiem, sezonas atklāšanu un noslēgumu. Tieši šādos pasākumos veidojas tas, ko var saukt par īstu komandu.”
Rihards atklāj vēl kādu vienojošu ideju, proti, viņi jau sākuši gatavoties 20 gadu jubilejai. Katru mēnesi ikviens kopējā kontā iemaksā noteiktu naudas summu, lai 20.jubileju atzīmētu ar kopīgu tālāku ceļojumu kopā ar ģimenēm.

Šobrīd sportā kopumā ir pauze, arī “Vaivītei” šis laiks paiet bez futbola. Jautāts, vai viegli būs atsākt, ja būs atļauja turpināt Cēsu ziemas čempionātu, Rihards saka: “Būs interesanti. Iespējams, sākumā būs grūtāk, bet visas komandas jau vienādā situācijā. Ceram, ka izdosies turnīru izspēlēt, jo atlikušas tikai piecas kārtas, daudz laika nevajadzētu. Šobrīd aktuāls jautājums par Cēsu futbola čempionāta vasaras sezonu, jo tur spēles vienlaicīgi notiek uz diviem laukumiem, ir vairāk līdzjutēju. Sezonu bija iecerēts sākt maija beigās, ja lēmumi tiešām būs tie labvēlīgākie, tūlīt pēc ziemas sezonas varēs sākt futbola vasaru. Gaidām valdības lēmumus.”