Ziņas

Sports

Vaives upe pieveikta arī šogad

Ūdens vilinājums Slapjā skrējiena dalībniekiem nācās ne tikai brist pa upes dzelmi, bet arī līst zem kritušajiem kokiem vai kāpt tiem pāri.Foto: Māris Buholcs

Jau ceturto gadu Vaives upē notika “Slapjais skrējiens”, ko rīko Jānis Mičulis. Lai arī dalībnieku skaits neliels, tas nemazināja emocijas, ko dod cīņa ar upes gultni. Vīriešu konkurencē uzvarēja Jānis Sukaruks, otrajā vietā Mārtiņš Niklass, trešais Artūrs Kurzemnieks.

J. Sukaruks šajā skrējienā piedalījās otro gadu, nosargājot uzvarētāja titulu. Viņš pastāstīja, ka šis bija kā treniņš, gatavojoties Latvijas čempionātam pusmaratonā: “Manā treniņu grafikā bija nepieciešama īsa distance. Ņemot vērā, ka finišēju pirmais, var teikt, treniņš izdevās.”

Sieviešu konkurencē visus četrus gadus uzvarējusi Marta Jansona. Šogad viņa trešā absolūtajā vērtējumā, zaudējot tikai J. Sukarukam un M. Niklasam. Viņa atzina, ka šogad skriet bijis krietni vieglāk nekā iepriekšējos gados. Jau rakstījām, ka M. Jansona šogad labi startēja “Stipro skrējienā”, elites grupā dāmām izcīnot otro vietu. Viņa saka, ka šīs sacensības nevar salīdzināt, jo slapjais skrējiens krietni īsāks ar tikai vienu pārbaudījumu – skrējienu pa ūdeni.

Otro vietu dāmu konkurencē izcīnīja Liene Sloka no Auciema, kura skrējienā startēja pirmo reizi. Pēc finiša viņa neslēpa, ka gājis diezgan raibi, neiztikts arī bez kritieniem, bet emocijas lieliskas: “Tagad varu teikt, ka bija vērts pamēģināt. Jau skriet pa ūdeni nebija viegli, bet tas pēdējais kalns vispār atņēma spēkus.”

Trešā dāmu konkurencē finišēja Daiga Krūmiņa. Jauniešiem uzvarēja Artis Zvaigznītis, otrais – Viesturs Bēmis, trešais – Toms Tumčenoks. Jauno meiteņu konkurencē pirmā Kitija Rozenova, otrā – Daido Brūvere.

Skrējiena rīkotājs Jānis Mičulis atzīst, ka nākotnē nākšoties domāt par nedaudz garāku un sarežģītāku distanci: “Līdz šim piedāvātā daudziem šķiet pārāk vienkārša, jo padsmit minūtēs viss ir cauri. Varbūt jāskrien līdz Vaives dzirnavām, kur sanāktu septiņi kilometri. Cilvēkiem patīk sevi pamocīt, tāpēc kaut kas jādomā.”