Ziņas

Sabiedrība

Vairākos ”VTU Valmiera” maršrutos bijušajā braucieni kļūs lētāki

Turpinot vietējās nozīmes maršrutu autobusu tarifu vienādošanu, no šodienas mainīsies braukšanas maksa 14 SIA ”VTU Valmiera” apkalpotajos garajos maršrutos bijušajā Valmieras un Valkas rajonā, aģentūrai LETA pavēstīja Autotransporta direkcijā (ATD).

Braucot attālumu, kas ir garāks par 60 kilometriem, pasažieri par braucienu maksās lētāk. Izlīdzinot autobusu tarifus, pasažieri visā Latvijā par braucienu sabiedriskajā transportā maksās pēc vienādiem principiem, kā arī regulārajiem braucējiem tiks piedāvātas lojalitātes programmas.

”Lielākajā daļā Latvijas vietējās nozīmes maršrutu autobusu tarifi tika izlīdzināti jau tarifu vienādošanas pirmajā posmā, tomēr reģionos, kur braukšanas maksa bija augstāka nekā vienotais tarifs, tika ieviests starpposms, nosakot, ka pilnībā tie tiks izlīdzināti gadu vēlāk, braukšanas maksas vienādošanas otrajā posmā. Tādējādi no 10.janvāra vairākos ”VTU Valmieras” apkalpotajos maršrutos, braucot attālumu, kas ir garāks par 60 kilometriem, biļetes cena samazināsies līdz pat 0,55 eiro. Savukārt braucot attālumu, kas nepārsniedz 60 kilometrus, biļetes cena nemainīsies,” klāstīja ATD.

Tarifu izmaiņas skars 14 maršrutus bijušajā Valkas un Valmieras rajonā: Smiltene-Mežciems-Launkalne-Smiltene, Valka-Aumeistari-Smiltene, Valka-Gauja-Aumestari-Smiltene, Smiltene-Rauza-Variņi-Smiltene, Smiltene-Strenči-Smiltene, Smiltene-Vidaga-Smiltene, Valka-Ķemere-Ēvele-Valka, Smiltene-Trikāta-Strenči-Smiltene, Valmiera-Ēveles pienotava-Valmiera, Valmiera-Mazsalaca-Rūjiena-Valmiera, Valmiera-Mazsalaca-Rūjiena, Valmiera-Pidriķis-Burtnieki-Valmiera, Valmiera-Burtnieki-Eniņi-Valmiera un Valmiera-Dikļu skola-Valmiera.

2015.gada nogalē ATD īstenoja tarifu vienādošanas pirmo posmu, izlīdzinot tos lielākajā daļā Latvijas. Vietās, kur braukšanas maksa bija būtiski zemāka vai, tieši otrādi, augstāka par plānoto vienoto tarifu, tika ieviesti starpposmi, nosakot, ka attiecīgajos reģionos tarifi pilnībā tiks vienādoti 2016. vai 2017.gadā. Braukšanas maksa tiek noteikta tā, lai visi Latvijas iedzīvotāji neatkarīgi no viņu atrašanās vietas par braucienu sabiedriskajā transportā maksātu pēc vienādiem principiem.

”Izlīdzinot braukšanas tarifus visā valstī, ir iespējams turpināt veidot vienotu maršrutu tīklu, ieviest abonementa biļetes un vienotu vilciena un autobusa biļeti,” skaidroja ATD.

Pirms tarifu vienādošanas reģionālo autobusu maršrutu pārvadājumos pastāvēja 24 dažādi braukšanas tarifi un dažādi biļešu cenu noteikšanas principi, kas atšķīrās ne tikai pārvadātāju starpā, bet arī vienam pārvadātājam dažādās teritorijās.