Ziņas

Sabiedrība

Vairāki Vidzemes pašvaldību izpildinstitūciju pārstāvji lemj saglabāt pašreizējo amatu tā vietā, lai kļūtu par deputātiem

Vairāki Vidzemes pašvaldību izpildinstitūciju pārstāvji lēmuši saglabāt līdzšinējos amatus, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Par labu deputāta darbam lēmusi vien Ērgļu novada Jumurdas pagasta pārvaldes vadītāja Agita Opincāne (Mēs Ēgļu novadam) un Limbažu pagasta pārvaldnieks Dainis Jurka (ZZS), noskaidroja aģentūra LETA.

Kļūt par deputātu nolēmis arī Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Druvis Mucenieks (ZZS), taču viņš grasās abus amatus apvienot, jo nesaskatot, kā tie viens otram varētu traucēt.

Vaicājot, vai nevarētu rasties kādi ētikas pārkāpumi, Mucenieks pieļāva šādu iespēju, taču prātoja, vai ētikas problēmas nerodas, ja deputāta pienākumus domē pilda slimnīcas valdes priekšsēdētājs. Šeit jānorāda, ka likums pieļauj šādu izņēmumu.

Limbažu novada Skultes pagasta pārvaldnieks Artis Ārgalis (ZZS) palikšot līdzšinējā amatā, tādējādi savu vietu domē varēs saglabāt pašreizējais deputāts Jānis Remess (ZZS).

Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris (ZZS) aģentūrai LETA pavēstīja, ka paliks līdzšinējā amatā, tādējādi ļaujot uz deputāta vietu pretendēt Barkavas pagasta pārvaldes sporta darba organizatoram Aleksandram Šrubam (ZZS). Tāpat palikt iepriekšējā amatā lēmis Aronas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Piekalns (V), dodot iespēju Madonas 1.vidusskolas skolotājai un direktora pienākumu izpildītājai Inesei Strodei (V). Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls (ZZS) gan vēl nav izlēmis kā rīkoties

Tāpat aizvien par amatu maiņu domā Burtnieku novada izpilddirektore Kristīne Auziņa (Vidzemes partija) un Amatas novada domes izpilddirektors Māris Timermanis (V). Timermanis atzīmēja, ka arī pašreizējā pozīcija ir gana ietekmīga un dod iespējas pildīt vēlētājiem dotos solījumus. Jāpiebilst, ka Amatas novadā pašvaldību vēlēšanās visvairāk balsu guva “Vienotības” saraksts un līdzšinējā domes vadītāja Elita Eglīte.

Aizvien nav izlēmis arī Ikšķiles novada izpilddirektors Juris Rudens, taču norādīja, ka pašlaik sliecas par labu deputāta amatam.

Pašreizējo amatu saglabās arī Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš (LZP), ļaujot pie deputātu mandāta tikt Suntažu vidusskolas direktoram Mārtiņam Lejam (LZP).

Aģentūrai LETA neizdevās sazināties un noskaidrot Ogresgala pārvaldes vadītāja Jāņa Latiša (Ogres novadam) un Jaunpiebalgas izpilddirektora vietnieces Lolitas Zariņas (Mūsu novads – mūsu mājas – mūsu atbildība) lēmumus.

Likums paredz, ka pašvaldību deputāti nedrīkst vienlaikus ieņemt pašvaldības izpilddirektora, tā vietnieka, pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja vai tā vietnieka amatus. Nav ļauts deputāta pienākumus apvienot ar amatu pašvaldībā, kas paredz domes lēmumu projektu sagatavošanu, lēmumu tiesiskuma un lietderīguma pārbaudi, kontroli un uzraudzību pār to izpildi, kā arī konsultēšanu un padomu sniegšanu pašvaldības amatpersonām. Tāpat arī liegts deputātam vienlaikus būt pašvaldības iestādes vadītājam vai tā vietniekam un pašvaldības kapitālsabiedrības valdes loceklim. Izņēmumi attiecas uz izglītības, kultūras, sporta un veselības iestādēm.