Ziņas

Sabiedrība

Vairākās Latvijas pilsētās par siltumu būs jāmaksā mazāk

Iedzīvotājiem vairākās Latvijas apdzīvotajās vietās, tostarp Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē un Valmierā, par siltumu būs jāmaksā mazāk, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

SPRK norādīja, ka līdz ar dabasgāzes tirdzniecības cenu samazinājumu saskaņā ar februārī publicēto AS “Latvijas Gāze” paziņojumu oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” – 270,35 eiro par 1000 normālkubikmetriem – februārī samazināsies siltuma tarifi tiem uzņēmumiem, kuriem tarifi ir noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas.

Ja piepildīsies “Latvijas Gāzes” izteiktās prognozes, tad turpmāks siltumenerģijas tarifu samazinājums gaidāms arī martā. Saskaņā ar šī brīža datiem tiek prognozēts, ka dabasgāzes cena martā un aprīlī būs 256,12 eiro par 1000 normālkubikmetriem.

Pie šādas dabasgāzes tirdzniecības cenas, piemēram, AS “Rīgas siltums” siltumenerģijas tarifs februārī būs 55,55 eiro par megavatstundu (MWh), bet martā un aprīlī – 53,68 eiro par MWh. Tas nozīmē, ka martā siltumenerģijas tarifs, salīdzinot ar novembri, varētu samazināties par 8%.

Komersantiem, kuriem siltumenerģijas pakalpojuma tarifi ir noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, regulators apstiprina tarifus tabulas veidā noteiktam dabasgāzes tirdzniecības cenu diapazonam. Mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, mainās arī siltumenerģijas gala tarifs, kas komersantam jāpiemēro.

LETA