Ziņas

Sabiedrība

Vai bērnudārza telpas ir drošas?

Spaiņi glāba situāciju. Otrā stāva dušas telpās radās noplūdeFoto: no albuma

Šādu jautājumu laikrakstam “Druva” uzdeva dzērbenietis Andis Jurāns, stāstot par situāciju Dzērbenes bērnudārza telpās. Trīs bērnu tētis bija gatavs padalīties sašutumā un neslēpa, ka ir neapmierināts.

“Jau pagājis laiks, kopš bērnudārzs pārcelts uz Dzērbenes pamatskolas telpām. Toreiz pašvaldības vadība bilda, ka, taupot līdzekļus, bērnudārza telpas tiek ierīkotas skolas ēkā, ievērojot visas atbilstošās prasības, lai bērniem būtu droši. Taču jāteic, ka esmu šokēts, kā ir tikuši veikti remontdarbi un par to, kas šobrīd atklājas,” bilst A. Jurāns un stāsta, ka maija brīvdienās tika izsaukts uz bērnudārzu, kur bija plīsis ūdensvads, nopludinot griestus.

“Pirmkārt, jau šis fakts vien liecina, ka remonta laikā bija nepieciešams mainīt ūdensvadu. Otrkārt, ir skaidrs, ka ūdens sasūcās apmetumā un tas agri vai vēlu kritīs nost. Es uzskatu, ka šīs telpas nav drošas bērniem, un esmu neapmierināts ar kopējo situāciju. Manuprāt, bērnudārzam tika atvēlētas nepiemērotas telpas, šobrīd ir pat bail savu bērnu sūtīt uz dārziņu,” sašutumu pauž bērnu tēvs.

Šādam viedoklim nepiekrīt Dzērbenes pagasta Komunālās saimniecības vadītājs Viesturs Melbārdis, kurš bilst, ka ūdens noplūde radās no otrā stāva zēnu dušām, taču bojājums ātri tika novērsts.

“Šajā telpā ir iekaramie griesti, kas ātri ļauj tikt klāt bojājumam, kā arī izžāvēt un nomainīt

griestu plāksnes. Nepiekrītu viedoklim, ka kaut kas turpmāk bērniem kritīs uz galvas vai ka būtu notikusi kāda milzīga nelaime. Domāju, runa ir par ko citu. Ne visi bērnu vecāki ir apmierināti, ka bērnudārzs atrodas skolas telpās, taču tam nav pamata. Bērnudārzs ir iekārtots labās telpās, bērni atrodas drošībā. Kad iekārtojām bērnudārzu, daudz ko pirkām jaunu. Jau tuvākajās dienās tiks uzstādīts jauns rotaļu laukums. Tiks arī atrisināts jautājums par žogu ap bērnudārza teritoriju. Reformas nevienam nav patīkamas, taču ir tādas, kas nāk par labu. Un šīs ir tieši tādas, un tas dzērbeniešiem būtu jāsaprot. Uzskatu, ka ikdienā ļoti daudz gaužamies un sūdzamies par lietām, par kurām nevajadzētu,” bilst V. Melnbārdis, sakot, ka pašvaldībai nav vienaldzīga attieksme pret sava novada ļaudīm. Viss tiekot darīts, domājot par cilvēku labklājību un ērtāku dzīvošanu.

Liene Lote Grizāne