Ziņas

Kriminālziņas

Vadot velosipēdu, uzbrauc gājējai

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 62 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi. Vienā gadījumā viens cietušais. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, nav reģistrēts neviens gadījums. Noformēti 86 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes noteikumu jomā, no kuriem 45 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

26.martā pulksten 19:05, Rūjiena novadā, Lodes pagastā, konstatēts, ka pagaidām nenoskaidrotā laikā, nodegusi dzīvojamā māja. Par nodegušo īpašumu ziņoja pašvaldības policija. Krāsmatās tika atrasts, pagaidām nenoskaidrotas personas, līķis. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess, skaidro notikušā apstākļus.

26.martā pulksten 17:54, Valmierā, Stacijas ielā, nenoskaidrots vadītājs, vadot velosipēdu uzbrauca gājējai, kādai 1941.gadā dzimušai sievietei, un no notikuma vietas aizbrauca. Sieviete nogādāta ārstniecības iestādē. Policija skaidro notikušā apstākļus.

Aizvadītajā diennaktī reģistrēti divi gadījumi, kad velosipēdu vadītāji ir alkoholisko dzērienu iespaidā. 26.martā pulksten 15:27, Lubānas novadā, Lubānā pa Baznīcas ielu, kāds vīrietis vadīja velosipēdu 1,52 promiļu reibumā. Savukārt Alūksnes novadā, Pils ielā vadot velosipēdu, konstatēts, ka vīrietis ceļu satiksmē piedalās 1,58 promiļu reibumā, bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Vadītājiem noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Valsts policija atgādina, ka piedalīšanas ceļu satiksmē esot alkohola reibumā ir aizliegta, neatkarīgi no tā vai dalība tiek veikta ar motorizētu vai nemotorizētu transportlīdzekli.

Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.15 pants nosaka, ka par transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1,0 promili, tiek piemērots naudas sods velosipēda un mopēda vadītājam 40 EUR apmērā, taču ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, tiek piemērots 120 EUR naudas sods. Ja alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles vai persona atrodas narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, tad velosipēda un mopēda vadītājam uzliek naudas sodu 170 EUR apmērā.