Ziņas

Kriminālziņas

Vadot auto dzērumā un bez tiesībām, bēg no policijas

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 84 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Tostarp reģistrēti astoņi nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 18 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 17 nodarījumi pret īpašumu. Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēti arī astoņi ceļu satiksmes negadījumi; vienā no tiem saņemta informācija par vienu cietušo. Pie transportlīdzekļu stūres alkoholisko dzērienu iespaidā sēdušies trīs vadītāji. Noformēti 80 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 39 bija par ātruma pārsniegšanu. Plašāk – notikumu apskatā, ko sniegusi Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu.

Vakar pulksten 22:56 Rūjienā, Brīvības ielā, 1998.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Volkswagen Golf”, nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām apturēt transportlīdzekli un uzsāka bēgšanu. Neilgi pēc tam policija apturēja vadītāju un noskaidrojās, ka vīrietis automašīnu vadījis alkoholisko dzērienu iespaidā, bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Minimālā alkohola koncentrācija izelpotajā gaisā sasniedza 1,76 promiles. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Vakar saņemta arī informācija, ka 30.jūlijā pulksten 22:07 Gulbenē, pa Dzelzceļa ielu, 1983.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Mazda”, uzbrauca uz aizsargsaliņā esošās ceļa zīmes “Gājēju pāreja”. Vadītājs pēc ceļu satiksmes negadījuma pameta notikuma vietu, par notikušo neziņojot likuma noteiktajā kārtībā. Pulksten 22:15 patruļpolicijas ekipāža apturēja vadītāju O. Kalpaka ielā, kurš bija iebraucis grāvī. Izrādījās, ka vīrietis pie spēkrata stūres sēdies alkoholisko dzērienu iespaidā. Vadītājs sākotnēji atteicās no alkohola pārbaudes, tāpēc nogādāts tuvākajā ārstniecības iestādē pārbaudes veikšanai. Vakar saņemtie rezultāti vēstīja, ka autovadītājs bijis 2,35 promiļu riebumā. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.