Ziņas

Sabiedrība

Uzzied pilsētas apstādījumi

Top puķu karnevāls. Jeļena Leimane, Senda Silicka un Gundega Mežciema rūpīgi darbojas pie Līvu laukuma apstādījumiem, lai dobe uzplauktu dažādās krāsās.Foto: Māris Buholcs

Cēsu apstādījumos sākts veidot košas puķu dobes. Zemnieku saimniecības “Kliģeni” strādnieces, kas rūpējas par pilsētas zaļo zonu, šonedēļ darbojas Vienības laukumā pie grāmatnīcas un Līvu laukumā. “Pašlaik esam sastādījuši atraitnītes. Tās rotā ne tikai dobes, bet arī puķu podus, kas izvietoti vairākās vietās. Esam sarūpējuši arī stādījumus pie Skolnieku rotas pieminekļa un novada pašvaldības ēkas. Nākamajā cēlienā sāksies vasaras puķu stādīšanas darbi,” stāsta darba organizatore un parka dārzniece Indra Dzene, vēstot, ka drīz Vienības laukumā iedzīvotājus priecēs arī narcišu un zilo muskarīšu krāšņums, bet Maija parkā atplauks tulpju paklāji.

Cēsu novada dome noslēgusi līgumu ar “Kliģeniem” par pilsētas apstādījumu kopšanu. Līguma summa ir 1,617 miljoni eiro. Arī iepriekšējos gadus par pilsētas apstādījumiem rūpējās “Kliģeni”. “Mums noslēgts līgums ar vietējo pašvaldību līdz 2018. gadam,” saka I. Dzene. “Aprūpējam ļoti daudzus objektus, veicam puķu dobju stādīšanu, ravēšanu un laistīšanu, zāles pļaušanu. Vasarā pie mums nāks strādāt skolēni, un viņi mums būs lieli palīgi apstādījumu uzturēšanā.”

Atraitnītes līdz Jāņiem nomainīs vasara puķes. “Iedzīvotāji to varbūt pat nepamanīs,” saka I. Dzene.

Šogad pilsētas ainavā nebūs jaunu dobju vai ziedu objektu, toties piramīdas un laternu stabi rotāsies ar citādiem ziediem. “Kastēm un piramīdām mums katru gadu mainās saturs. Arī tajās puķu kastēs, kuras saucam par barjerkastēm, mainīsies kompozīcijas. Tādi uzskatāmākie objekti būs Zaķu tilts, Gaujas tilts, kastes un podi pie bibliotēkas un sporta halles. Savukārt Piebalgas, Vaļņa ielā un Vienības laukumā laternu stabos kastēs būs nokarenās puķes.”

Kopumā Cēsīs vienā sezonā tiek izstādīti 9 000 vasaras puķu stādi gan dobēs, gan podos. Tāpat kā citus gadus, arī šogad Cēsu pilsētas iedzīvotāji aicināti pilsētvidi padarīt košāku, raibāku un skaistāku, izrotājot savas māju palodzes, balkonus un lodžijas. Kā stāsta parka dārzniece, vecpilsētā dzīvojošiem ļaudīm īpaši svarīgi visu kārtīgi apdomāt, pirms veidot ziedu stādiņu kompozīciju balkona kastēs. Par saviem stādījumiem jārūpējas visas vasaras garumā, tos jāatceras aplaistīt un apčubināt, jo kā reiz vecpilsētā puķu kompozīcijas saplūst kopā ar pilsētas apstādījumiem, veidojot kopēju pilsētas vizītkarti.