Ziņas

Sports

Uzvarētāji beidzot noskaidroti

Labākie. Vecpiebalgas šautriņu mešanas čempionāta pēdējā kārtā uz goda pjedestāla stājās Oskars Kuzmans, Laimonis Naglis un Evalds Zommers (no labās), kurš rezultātā kļuva par sezonas uzvarētāju.Foto: no albuma

Pēc četru mēnešu gaidīšanas beidzot notika pēdējā kārta Vecpiebalgas šautriņu mešanas čempionātā. Tiesa, paredzēto deviņu kārtu vietā aizvadītas septiņas. Sacensību nolikums paredzēja, ka uzvarētāju noteikšanai tiks ņemti vērā septiņu labāko kārtu rezultāti, atmetot divus sliktākos. Tagad sanāca, ka ieskaita visus sezonā izcīnītos punktus.

Čempionāta rīkotājs Ilgvars Lācis ir gandarīts, ka izdevās turnīru izspēlēt: “Nepalika nepadarīta darba sajūta. Tiesa, uzvarētāju sveikšanas gan nebija, to atlikām uz nākamās sezonas sākumu, kas plānota septembrī.”

Uz noslēguma sacensībām ieradās 31 dalībnieks, viņu vidū astoņas dāmas. Arī šogad pēdējā kārtā bija iespēja iegūt dubultos punktus, kas varēja ievērojami mainīt kopvērtējuma vietu kārtību. I.Lācis atzīst, ka bijis labi redzams, kurš šautriņu metējs pandēmijas laikā vairāk trenējies, kurš ļāvis bultiņām atpūsties, un rezultātā kopvērtējumā redzami pārsteigumi.

Noslēguma kārtā spēlētāji vispirms aizvadīja cīņas astoņās apakšgrupās, no kurām izslēgšanas spēlēs iekļuva trīs labākie. Par uzvarētāju kļuva mājinieks, Vecpiebalgas kluba līderis Oskars Kuzmans. Viņš gan piedalījies tikai četros čempionāta posmos, visos svinot uzvaras, tāpēc par augstu vietu kopvērtējumā cīnīties nevarēja. Otrajā vietā viens no Latvijas vadošajiem dartistiem Laimonis Naglis, trešais – Evalds Zommers. Labāko sešniekā arī Mareks Gražuls, Gunārs Ozoliņš un Aivars Šutka.

Kā jau minēts, pēdējā kārta bija pārsteigumu pilna, un intriga par galīgo vietu sadalījumu turpinājās līdz pēdējai izspēlei. Pirms šīs kārtas kopvērtējuma līderis bija Jānis Zommers, taču bultiņas šoreiz neklausīja, un nācās samierināties vien ar 20.vietu, kas neļāva nosargāt līderpozīcijas.

Otrā vieta posmā un dubultie punkti tajā par Vecpiebalgas čempionu ļāva kļūt Evaldam Zommeram, kurš savāca 333 punktus. J. Zommers atpalika par sešiem punktiem, tikko nosargājot otro vietu, jo Avelīna Lāce ar 323 punktiem finišēja tūlīt aiz viņa. Jāpiebilst, ka J. Zommers jau otro gadu palika vicečempiona statusā. Labāko sešniekā sezonas kopvērtējumā arī Gunārs Ozoliņš -310 punkti, Andis Lauva – 295 un Gunārs Zommers – 290.

Kopumā sacensībās piedalījās 70 dalībnieki.

I. Lācis norāda, ka Evalda Zommera uzvara nav nejaušība, bet regulāru treniņu rezultāts: “Mūsu čempionāta pastāvīgie dalībnieki ir trīs autobusa šoferi no Madonas: Evalds Zommers, Gunārs Zommers un Andis Lauva. Viņi pret šo vaļasprieku izturas ļoti nopietni. Autoostā šoferu atpūtas telpā uzlikuši mērķi un brīvajos brīžos nopietni trenējas. Tas labi parādās rezultātos, jo visi trīs kopvērtējumā ir labāko sešniekā.”

Lai arī atsevišķās kārtās dāmas spēlē kopā ar kungiem, kopvērtējumā tiek noteikts arī dāmu goda pjedestāls. Otro gadu pēc kārtas labākā ir Avelīna Lāce, otro vietu pēdējā kārtā izrāva Marija Ružāne bet trešā, tāpat kā iepriekšējā sezonā, – Alise Medne.

Čempionātam beidzoties, sezona turpinās. I.Lācis gan atzīst, ka tradicionālā “Ūdenrozes kausa” izcīņa šogad nenotiks, jo sezona ievilkās, bet tūlīt augustā sāksies Latvijas reitinga sacensības. Klubs “Vecpiebalga” pieteicis dalību Baltijas kausā, kas septembrī notiks Rīgā, kur startēs ar divām vīru un vienu dāmu komandu.

“Var teikt, ka mums tie ir sezonas lielākie starptautiskie mači, kur pārbaudīt varējumu. Iztiekam saviem spēkiem, necenšamies piesaistīt spēlētājus no malas, cik stipri esam, tik esam,” atzīst I.Lācis.