Ziņas

Sports

Uzvaras un zaudējumi florbolā

Vārti glābti. Lai arī spēlē pret “FK Kurši” Cēsu komanda “Lekrings” (gaišās formās) droši kontrolēja spēles gaitu, savu vārtu drošībai tika veltīta liela uzmanība.Foto: no fkkursi.lv

Intensīvā režīmā turpinās Latvijas virslīgas florbola čempionāts, komandām aizvadot pat pa divām spēlēm nedēļā, arī spēlējot divas dienas pēc kārtas.

Šādā režīmā pagājušās nedēļas nogali aizvadīja vīriešu komandas “Lekrings” un SK “Pārgauja”. Pagaidām gan krietni labāk veicas “Lekrings” florbolistiem, kuri pēc lielās pauzes aizvadījuši četras spēles, visās svinot uzvaras. “Pārgaujas” komandai jau sešas spēles, bet uzvara tikai pirmajā, pēc tam piedzīvoti pieci zaudējumi.

Intriga Talsos

Pagājušās nedēļas nogalē abas komandas devās izbraukumā uz Kurzemi, kur noritēja spēles pret Talsu un Liepājas florbolistiem. Cēsniekiem pirmā spēle pret “Talsu NSS/ Krazuers” izvērtās ļoti sīva, uzvarētājs noskaidrojās vien pēcspēles metienu sērijā. Pēc pirmās trešdaļas 1: 0 mājinieku labā, pēc otrās 2:1 Cēsu komandas labā. Vārtus guva Rūdis Jermacāns, Kevins Šmits. Trešajā trešdaļā “Lekrings” panāca 3:1, vēlreiz precīzs bija R. Jermacāns, bet pēdējās minūtēs mājinieki, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, panāca 3:3, un tā arī noslēdzās pamatlaiks. Paga­rinājumā uzvarētājs noskaidrots netika, viss atrisinājās pēcspēles metienos, un šoreiz ļoti veiksmīga sērija izdevās cēsniekiem. Visi četri spēlētāji (Krišjānis Tiltiņš, Jānis Rajeckis, Andris Rajeckis un Kristiāns Miezītis) savas iespējas realizēja, kamēr mājinieki bija precīzi tikai divreiz, un visā spēlē cēsniekiem uzvara 4:3.

Cēsu komandas rindās par labāko spēlētāju atzīts A. Rajeckis.

Panākuma iedvesmoti, cēsnieki devās uz Liepāju, kur viegli apspēlēja FK “Kurši” 9:2. Šajā spēlē intrigas īsti nebija, to apliecina arī metienu attiecība 39:17 “Lekrings” labā. Trīs vārtus guva Jorens Malkavs, kurš arī tika atzīts par labāko spēlētāju savā komandā, divus – K. Tiltiņš, pa vienam – Emīls Dzalbs, Roberts Zande, R. Jermacāns, A. Rajec­kis.

Tukšais izbraukums

SK “Pārgauja” komandai tikšanās ar Talsu un Liepājas klubiem bija īpaši svarīga, jo tieši starp šīm trim komandām norit cīņas par vietu astotniekā. Vispirms spēle Liepājā: “Pārgaujas” spēlētāji uzbruka ļoti aktīvi, izdarīja 67 metienus pa pretinieku vārtiem, taču tikai četri no tiem bija rezultatīvi. Mājinieki pirmās trešdaļas vidū panāca 3:1, un, līdz spēles beigām neļaujot pietuvoties, izcīnīja drošu uzvaru 7:4. “Pārgauja” labā trīs vārtus guva Olafs Zvīnis, kurš tika atzīts par labāko spēlētāju komandā, vienreiz precīzs bija Jēkabs Berkolts.

Dienu vēlāk – spēle pret Talsu komandu, kurai pirms nedēļas Stalbes komanda zaudēja vien pašā spēles izskaņā. Taču šoreiz cerība uz revanšu izplēnēja jau otrās trešdaļas vidū, kad rezultāts bija jau 6:0 Talsu komandas labā. Lai arī pēdējās 20 minūtēs “Pārgaujas” spēlētājiem beidzot izdevās gūt vārtus, spēles uzvarētājs bija skaidrs – 9:2 “Talsu NSS/ Krauzers” labā. “Pārgaujai” vārtus guva Mārtiņš Šķesteris un Kristaps Ķikāns, kurš tika atzīts par labāko spēlētāju savā komandā.
Turnīra tabulā drošu vadību ieguvušas trīs komandas. Līderi ir “Apelsīns/ Oxdog Ulbroka”, kam 14 spēlēs 32 punkti. Par punktu mazāk ir “Lekrings” un “FBK Valmiera” komandām, vien ar atšķirību, ka cēsnieki aizvadījuši 12 spēles, valmierieši – 14. Šī nedēļa “Lekringam” ļoti svarīga, jo ceturtdien spēle izbraukumā pret “FBK Valmiera”, bet sestdien – pret Ulbrokas komandu.

Tikmēr “Pārgaujas” komandas divi zaudējumi attālinājuši viņus no play-off zonas. Patlaban astotajā vietā ir FK “Kurši” – 19 punkti (14 spēlēs), devītajā – “Talsu NSS Krauzers” – 16 punkti (11 spēlēs), desmitajā – SK “Pārgauja” ar 13 punktiem 13 spēlēs. Šajā nedēļas nogalē viņiem spēles pret Rubenes un Bauskas komandām.

Ar mainīgām sekmēm

Sieviešu līgā mūspuses komandas aizvadīja pa vienai spēlei, arī ar mainīgām sekmēm. Cēsu “Lekrings” dāmas savā laukumā uzņēma joprojām bez uzvarām esošo “Irlava/ Tukums”. Arī šajā spēlē cēsnieces atstāja viešņas bez punktiem, izcīnot sezonas pārliecinošāko uzvaru 7:1. Trīs vārtus guva Luīze Raseiceva, divus – Maija Zēmele-Bauere, kura tika atzīta par labāko savā komandā, pa vārtu guvumam arī Betijai Raseicevai un Katei Melderei.

Daudz sīvāka cīņa bija komandai “Līgatne”, kas izbraukumā tikās ar “Rubene-1”. Pēc pirmās trešdaļas 2:1 mājinieču labā, pēc otrās jau 3:2 Līgatnes komandas labā, un galvenie notikumi risinājās pēdējā spēles nogrieznī. Vis­pirms trīs vārtus guva Rubenes spēlētājas, izvirzoties vadītā 5:3. Pēc brīža līgatnietes vienus vārtus atguva, taču glābt spēli neizdevās, pēdējā sekundē gūstot sestos vārtus, uzvaru svinēja “Ru­bene-1” ar rezultātu 6:4. Pa diviem vārtiem Līgatnes komandas labā guva Agnese Broliša un Rita Vāvere, kurai labākās spēlētājas tituls savā komandā.

Turnīra tabulā 5.vietā “Līgat­ne”, tūlīt aiz viņām – “Lekrings”. Šajā nedēļas nogalē abas komandas atkal tiksies savā starpā.