Ziņas

Sports

Uzvaras arī Varšavā

Kārtējais brauciens uz starptautisku turnīru brīvajās cīņās veiksmīgi noslēdzies cīņu sporta klubam “Ferrum”. Viņi sevi ir ļoti labi parādījuši dažādos starptautiskos turnīros, tāpēc saņem ielūgumus no rīkotājiem, kuriem svarīgi, lai būtu spēcīgs dalībnieku sastāvs. Tā tika saņemts ielūgums uz sacensībām Varšavā brīvajā cīņā un grieķu romiešu cīņā, kur pulcējās dalībnieki no Polijas, Latvijas, Ukrainas un Baltkrievijas.

Kluba prezidente Evija Lūkina vēsta, ka turp devās četri cīkstoņi: Rainers un Ralfs Lūkini, Laura Krasovska un Tomass Liepiņš. Kopā ar cēsniekiem arī trīs cīkstoņi no Bauskas Sporta skolas. Sacensības no sportistiem prasīja lielu izturību, jo sākās astoņos rītā un ilga līdz septiņiem vakarā. Visi trīs Bauskas puiši izcīnīja medaļas – zelts Dāvim Rimševicam, sudrabs Kristiānam Aleksējevam un Krišjānim Ķikuram.

Grieķu romiešu cīņā pārliecinoši savās svaru kategorijās uzvarēja brāļi Lūkini. Rainers pēc dalības Eiropas čempionātā skolēniem, kur ieguva 14. vietu, arī Varšavā startēja svara kategorijā līdz 47 kg, kur visas savas cīņas uzvarēja tīri un tehniski skaisti.

“Varēja just, ka starts Eiropas čempionātā devis papildu pārliecību par sevi, neatstājot pretiniekiem iespējas uzvarēt. Rainers pārliecinoši ar tehniskām darbībām un to dažādību spēja izcīnīt 1.vietu savā vecuma grupā.
Ralfam cīņas bija smagnējākas, taču gana stabilas un veiks­mīgākas. Ralfa izpildījumā varēja redzēt jaunas kustības un paņēmienus, kurus līdz šim sacensībās viņš nebija izpildījis. Tas viss svara kategorijā līdz 53 kg ļāva uzvarēt visus oponentus un būt labākajam, tiekot pie balvām un zelta medaļas,” stāsta E. Lūkina.

Var piebilst, ka Ralfs Lūkins brīvajā un grieķu romiešu cīņā sešos gados piedalījies vairāk nekā 200 sacensībās 10 valstīs, izcīnot 38 zelta, 12 sudraba un 28 bronzas medaļas.

Tomass Liepiņš, aizvadot smagas cīņas ar citu valstu vien­audžiem, izcīnīja 2.vietu, kam vajadzētu būt labam stimulam un tālākai vēlmei strādāt treniņos.

Laura Krasovska sacensībās cīnījās kopā ar zēniem, jo Rietumeiropā un Skandināvijā pieņemts, ka līdz 12 gadu vecumam zēni un meitenes cīnās kopā. Gan uzvarot, gan zaudējot viņa aizcīnījās līdz 5.vietai, tikai pavisam nedaudz pietrūka līdz medaļai.