Ziņas

Sports

Uzvara vārtiem bagātā spēlē

Rezultatīvi. “Lekrings” uzbrucējs Andris Rajeckis otrajā trešdaļā nepilnu septiņu minūšu laikā guva trīs vārtusFoto: floorball.lv

Sporta dzīve Latvijā atkal kļuvusi klusa, atbilstoši valdības lēmumam sacensības drīkst rīkot tikai valsts čempionāta
augstākajās līgās. Arī florbolā viss kalendārs apturēts, izņemot vīriešu un dāmu virslīgas.

Tas nozīmē, ka mūsu puses spēcīgākajām komandām spēles ir, tātad arī līdzjutējiem ir, par ko fanot, protams, ievērojot epidemioloģiskās prasības.

Aizvadītās nedēļas nogalē no četrām mūsu puses komandām laukumā devās tikai Cēsu “Lekrings”, toties šī spēle bija varbūt pat vairāku spēļu vērta.

Spēle notika Cēsīs, un mājinieku pretinieki bija “Lielvārde/ FatPipe” komanda. Pirms šīs spēles katra komanda bija piedzīvojusi tikai pa vienam zaudējumam, tāpēc bija skaidrs, ka cīņa būs sīva. Sākotnējās prognozes liecināja, ka spēle būs mazrezultatīva, jo tikās komandas ar vislabāko aizsardzību. Līdz šim Lielvārdes komanda piecās spēlēs bija ielaidusi 20 vārtus, kas bija labākais rādītājs līgā, bet cēsnieki – 23. Taču šoreiz prognozes tika apgāztas pilnīgi, jo komandas kopā guva 21 vārtu, šī kļuva par sezonas rezultatīvāko spēli.

Pirmie rezultātu atklāja viesi, taču perioda izskaņā samērā īsā laikā “Lekrings” uzbrucējs Emīls Dzalbs guva divus vārtus, un, pārtraukumā ejot, 2:1 mājnieku labā.

Otrā perioda 49. sekundē Roberts Zande panāca 3:1, bet tad apmēram septiņu minūšu laikā trīs vārtus guva Andris Rajeckis, kamēr viesiem bija izdevies tikai viens precīzs raidījums, un tablo rādīja 6:2. Tad Lielvārdes komanda atguva vēl vienus vārtus, it kā atgriežot intrigu, bet tūlīt jau Jānis Melderis panāca 7:3, bet perioda pēdējā minūtē Krišs Treimanis guva arī astotos vārtus, un rezultāts 8:3.

Ļoti neveiksmīgs Lielvārdes komandai izvērsās pēdējās trešdaļas sākums, kad nepilnās trīs minūtēs J. Melderis, Rūdis Jermacāns un K. Treimanis panāca jau 11:3, un patiesībā spēles liktenis bija izšķirts. Viesi paņēma pusminūtes pārtraukumu, lai atgūtos, lai piebremzētu arī mājniekus, tomēr pēc dažām minūtēm savus trešos vārtus guva J. Melderis, un rezultāts jau 12:3. Tiesa, pēc sešām sekundēm Lielvārdes komanda panāca 12:4 un pēdējās trešdaļas pēdējās desmit minūtēs centās sasmelt izlieto ūdeni, cik iespējams, mainot vārt­sargu pret sesto laukuma spēlētāju. Vispirms gan cēsnieki panāca 13:4, bet tad minūtes un desmit sekunžu laikā viesi guva trīs vārtus, piecas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām panākot 13:7. Tagad bija mājnieku kārta ņemt pārtraukumu, lai nomierinātu sāncenšus, un atlikušajā spēles laikā viņiem izdevās gūt tikai vienus vārtus, spēlei noslēdzoties 13:8 “Lekrings” labā. Lielvārdes komandas vēsturē šis rezultāts ierakstīsies ar melno, jo tik daudz vārtu vismaz pēdējās desmit sezonās nav ielaists.

Turnīra tabulā “Lekrings” šo­brīd ar 15 punktiem ir otrajā vietā. Līderos ar 18 punktiem ir “Ķekava”, kas aizvadītās nedēļas nogalē ar 8:5 pārspēja FBK“Valmiera”. Valmierieši tādējādi palika ar 15 punktiem, bet nācās palaist garām Cēsu komandu, kurai par vienu spēli mazāk.

SK “Pārgauja”, kam spēles nebija, šobrīd ar septiņiem punktiem sešās spēlēs ieņem devīto vietu.