Ziņas

Sports

Uzvara stadiona atvadu mačā

Uzbrukumā. Futbola komanda "SK Cēsis" (balti zilās formās), aizvadīja pirmo un pagaidām vienīgo spēli Cēsu stadionā, pirms tas tiek slēgts rekonstrukcijai. Cēsu komanda ar 4:0 pārspēja Balvu futbolistus.Foto: Māris Buholcs

Pēc ilga pārtraukuma Cēsu stadionā atkal valdīja lielais futbols, tur notika Latvijas čempionāta Vidzemes reģiona 2.līgas spēle starp “SK Cēsis” un “Balvu SC”. Futbola zinātājs Aleksandrs Beļakovs atceras, ka pēdējo reizi Cēsīs tāda līmeņa spēles notikušas pirms gadiem 16, kad Latvijas čempionātā spēlēja “FK Lode”.

Jau rakstīts, ka šogad izveidota futbola komanda “SK Cēsis”, kas sevi sekmīgi pieteikusi čempionātā. Šī komandai bija pirmā spēle savā laukumā, bet reizē arī pēdējā pirms stadiona rekonstrukcijas. Spēle izdevās teicami, jo Cēsu komanda svinēja pārliecinošu uzvaru 4:0.

Ideja par spēli Cēsu stadionā pieder komandas izveidotājam, “SK Cēsis” prezidentam Krišjānim Kļaviņam, kuram futbols ir sirdslieta. Viņš atzīst, ka šī atvadu spēle bijusi nepieciešama, lai veidotu it kā tiltu uz stadionu, kas te taps un kas būšot ļoti augsta līmeņa: “Tas būs fantastisks stadions, kurā būs daudzas būtiskas lietas. Ne tikai jauns, moderns mākslīgā seguma laukums, uz kura varēs trenēties neierobežotu stundu skaitu jebkuros laika apstākļos. Būs arī tribīnes ar 400 stacionārām vietām un iespēju pielikt klāt pārvietojamās tribīnes. Būs apsildāmas ģērbtuves un mākslīgais apgaismojums, kas ļaus trenēties vakarpusē arī vēlā rudenī vai agrā pavasarī. Par visu šajā projektā padomāts, un stadionā, vismaz futbola sadaļā, nav neviena mīnusa.”

Esošais stadions spēlei pret Balvu komandu tika speciāli sagatavots, gan norullējot pašu laukumu, gan uzzīmējot līnijas, veicot arī citu nepieciešamo. Spēli noraudzījās vairāk nekā 50 skatītāju. K. Kļaviņš vērtē, ka tas pierāda – futbols pilsētai nepieciešams: “Bez lielas reklāmas atnāca pietiekami daudz skatītāju, tāpēc gaidām brīdi, kad stadions tiks atklāts pēc rekonstrukcijas. Esmu pārliecināts, ka tad tribīnes pulcēs krietni lielāku skaitu līdzjutēju. Tas būs brīdis, kad futbols Cēsīs atdzims pa īstam, jo stadions atrodas lieliskā vietā – pašā pilsētas centrā. Ir kāds interesants vēstures fakts, proti, pirmās Latvijas laikā Cēsu futbola komanda iekļuvusi Latvijas kausa izcīņas finālā. Tas ir fantastisks sasniegums, mēs varētu censties tuvākajos 10 – 15 gados mēģināt to atkārtot.”

Pati spēle izdevās ļoti veiksmīga. Sākumā iniciatīvu izrādīja Cēsu komanda, jau trešajā minūtē skaistus vārtus ar galvu guva Emīls Rijnieks. Tad iniciatīvu pārņēma viesi, taču desmitajā minūtē “SK Cēsis” noorganizēja sekmīgu pretuzbrukumu un Madars Tukris panāca 2:0.

Tad vairākus bīstamus uzbrukumus organizēja Balvu spēlētāji, pat izejot viens pret vienu ar vārtsargu, bet Cēsu komandas vārtos teicami darbojās Ainars Rutkis. Cēsniekiem izdevās savus vārtus nosargāt, pašā puslaika izskaņā pretinieku vārtu laukumā tika nogāzts Cēsu uzbrucējs. Tad Renārs Kazus realizēja 11 metru sitienu, panākot 3:0. Otrajā puslaikā turpinājās abu komandu uzbrukumi, bet vienīgos vārtus šajā spēles nogrieznī guva Ingvars Sondors, panākot 4:0.

Pēc trim aizvadītajām spēlēm “SK Cēsis” ar septiņiem punktiem ieņem otro vietu. Šajā sestdienā spēle izbraukumā pret līderiem “FK Valmiera/ Valka”, kas uzvarējusi visās trijās spēlēs. Uzvaras gadījumā Cēsu komandai ir iespējas situāciju turnīra tabulā mainīt, ieņemot pirmo vietu.

Nākamajā nedēļā,15.jūnijā, “SK Cēsis” sāks dalību arī Latvijas kausa izcīņas pirmajā kārtā, uzņemot Salaspils komandu. Plānots, ka spēle notiks Priekuļu tehnikuma stadionā.

Vēl var piebilst, ka “FK Priekuļi”, kas arī spēlē šajā līgā, ar trim punktiem trijās spēlēs ieņem sesto vietu. 11.jūnijā izbraukumā viņiem spēle pret “Balvu SC”.