Ziņas

Sports

Uzvar pieredze

Uzvarētāji. Vīriešiem elites grupā pretiniekiem nekādas cerības nevienā spēlē neatstāja komanda "Agrie 40", kurā spēlēja pieredzējušie Ingus Laiviņš (no kreisās), Mārtiņš Rajeckis, Aigars Belasovs un Andris Malkavs.Foto: No albuma

Tradicionālajā 3×3 florbola turnīrā “Cēsis Open 2016”, kas notika brīvā dabā, Cēsīs, Raunas ielā, kopumā trijās grupās piedalījās 28 komandas. Turnīru organizēja biedrība “Sporta klubs “Lekrings””.

Prestižajā vīriešu elites grupā piedalījās desmit komandas, laukumos varēja redzēt daudzus virslīgas spēlētājus. Viņu vidū arī bijušo komandas “Lekrings” spēlētāju Mārtiņu Rajecki, kurš kopā ar saviem bijušajiem partneriem Aigaru Belasovu, Ingu Laiviņu un Andri Malkavu komandā “Agrie 40” parādīja teicamu sniegumu, nezaudējot nevienā spēlē.
Komandas vispirms apakšgrupās noskaidroja tās astoņas, kas turpinās spēlēt par godalgām. Savās grupās uzvarēja jau minētie “Agrie 40” un “Bratislavas Spartak”, kurā spēlēja Artūrs Jurševskis, Kaspars Bernāts, Gvido Lauga, Anrijs Vents. Tiesa, ¼ finālā viņiem kāju priekšā pielika komanda “TIIRS SEX”, uzvarot 3:2. Citās ceturtdaļfināla spēlēs “Agrie 40” pārspēja “St. Avēnija” 6:3, komanda ar īsāko nosaukumu “C” pieveica “777” ar 5:4, bet “KSK” bija pārāki pār komandu “Jaunpienācēji” 2:1.
Pusfinālā pretiniekiem nekādas cerības uz uzvaru neatstāja “Agrie 40”, uzvarot komandu “C” ar 6:2, bet “TIIRS SEX” pieveica “KSK” 2:1. Spēlē par bronzas medaļām “C” ar 3:2 uzvarēja “KSK”. Uzvarētāju rindās spēlēja: Andris Rajeckis, Emīls Dzalbs, Edgars Balodis.

Finālspēlē viss bija “vienos vārtos”, jo “Agrie 40” uzvarēja “TIIRS SEX” ar 6:0. Zaudētāju rindās spēlēja Toms Šmits, Ritvars Bērziņš, Gatis Liepiņš.M. Rajeckis uzsver, ka šādā sastāvā sniegumam bija jābūt labam, pat spēlēs, kur nonākuši zaudētājos, bijusi pārliecība, ka viss pavēršams uz labu. Gadu bijis ārpus florbola, bet sajūtas atgriežoties ir labas: “Vasaras turnīrs jau vairāk tāds kā plezīrs un bez liela satraukuma. Bet uznākšana laukumā ar florbola nūju rokā, tas bija zināms pārdzīvojums. Patiesībā jau pērn, aizejot uz kādu spēli, bija tādas interesantas sajūtas. Liekas, ka zāle auksta, jo uznāk drebulis, bet izrādījās, ka vienkārši kaut kas iekšā rada pirmsspēles satraukumu.”

M. Rajeckis arī neslēpa, ka domā par atgriešanos lielajā florbolā, bet šobrīd vēl paliek intriga – kurā komandā. Jauniešu grupā, kur startēja U-14 un U-16 komandas, savās apakšgrupās uzvarēja “Pikachu” un “Oxdog juniori”, kuri demonstrēja rezultatīvu florbolu, 3 spēlēs gūstot 22 vārtus, ielaižot tikai divus.

Ceturtdaļfinālā pārliecinošas uzvaras izcīnīja “Oxdog Juniori”, ar 13:3 pārspējot komandu “Džentelmeņi” un “Oranžās Mambas”, kas ar 7:1 pieveica florbolistus “Napoleona Dinamīts”. Otrās 2 spēlēs uzvaras nāca grūtāk, tā “Trio” ar 4:2 pieveica “Jaunsargus”, bet “Pikachu” tikai ar 3:2 pieveica “Cēsīs Nefiltrē”.

Pusfināla spēles bija vēl aizraujošākas, uzvaras tika gūtas tikai ar vienu vārtu pārsvaru. Šajā kārtā paklupa rezultatīvākā komanda “Oxdog juniori”, kuri ar 6:7 zaudēja komandai “Trio”. Otrajā pusfinālā “Pikachu” ar 2:1 pieveica “Oranžās Mambas”.
Cīņā par 3.vietu ” Oxdog juniori” sagrāva “Oranžās Mambas” ar 9:2. Bronzas komandā spēlēja: Reinis Rudzītis, Jurģis Aizupietis, Daniels Anis, Rūdis Jermacāns.

Finālā īsta intriga neradās, jo “Trio” ar 4:1 pieveica “Pikachu”. Uzvarētāju komandā spēlēja: Dāvis Zēmelis, Matīss Celms, Jēkabs Keišs, bet otrās vietas ieguvēju rindās – Dāvis Dauksts, Arnolds Zariņš, Bruno Beķeris, Jēkabs Berkolts.
MIX grupā startēja 8 komandas, savās apakšgrupās uzvarēja “Big Hunter” un “FYA Shots”. Ceturtdaļfinālā fiksēti šādi rezultāti: “Big Hunter” – “Vecā Shēma” 5:3; “Pēdējais Uznāciens” – “FYA Shots” 3:2; “Kūmiņš” – “KSK” 3:1; “FONO” – “Iesācēji” 5:4.
Pusfinālā uzvaras izcīnīja “Kūmiņš”, kas ar 4:1 pieveica komandu “Pēdējais Uznāciens” un “Big Hunter”, kas ar 4:2 bija pārāki pār “FONO”.

Bronzas mačā “FONO” ar 4:3 pieveica spēlētājus no “Pēdējais Uznācies”. Uzvarētāju rindās spēlēja: Toms Šmits, Kevins Šmits, Mārcis Šteinbergs, Andris Ontužāns, Rihards Kamarūts.

Finālā “Kūmiņš” pieveica “Big Hunter” ar 5:4. Zelta medaļas saņēma: Artis Smirnovs, Aldis Smirnovs, Matīss Pilibaitis, Artūrs Gūtmanis, Kaspars Malojlo, bet sudrabu – Pēteris Trekše, Rihards Beikmanis, Andris Dolženko.