Ziņas

Sports

Uzvar Kristaps Magone un Estere Volfa

Šis laiks veicina radošumu arī sportiskajā dzīvē, un aktīvā dzīvesveida piekritēji izdomā arvien vairāk iespēju, kā skriešanu vienatnē pietuvināt sacensību režīmam. Var jau censties vienmēr uzlabot pats savus sniegumu, bet krietni labāk, ja savu rezultātu iespējams salīdzināt ar citu sasniegto.

Jau rakstīts par domubiedru grupas “Skrien un nūjo Cēsīs” piedāvājumiem, lai rosinātu grupas dalībniekus un citus veselīga dzīvesveida piekritējus būt aktīviem. Pirmie piedāvājumi bija veikt konkrēta garuma distances, katram pašam izvēloties maršrutu. Taču tad sekoja vēl aizraujošāks piedāvājums jeb    sportiskais izaicinājums – “Meža cilpa”. Šoreiz dalībniekiem bija jāskrien pēc iepriekš noteikta maršruta ar startu un finišu pie zīmes “Cīrulīši”. Trases garums ~9.3 km, distance nebija viegla, nācās uzskriet Ozol­kalnā un izbaudīt citus Cīrulīšu apkaimes reljefa piedāvājumus. Dalībniekiem bija iespēja savās viedierīcēs ielādēt distances GPX failus, lai ievērotu noteikto maršrutu. Atšķirībā no reālām sacensībām dalībnieki varēja distanci veikt vairākas reizes, cenšoties uzlabot rezultātu, ja izrādās, ka kāds to paveicis ātrāk.

Kopumā izaicinājumā ofici­āli piedalījās 39, lai gan to, kuri izskrēja vai izstaigāja trasi, bet rezultātus nepubliskoja, bija krietni vairāk. Izaicinājuma rīkotāji bija parūpējušies par balvām ātrākajiem, kā arī izlozes kārtībā pie tām tika vēl vairāki dalībnieki.

Rezultāti rāda, ka distanci visātrāk veica Kristaps Magone, uzrādot laiku 34,12 minūtes. Otro rezultātu sasniedza Kārlis Vīksne (35,32), trešo – Artis Rožkalns (36,13).

Dāmām ātrākā Estere Volfa, kuras rezultāts 44,35 bija piektais labākais kopējā ieskaitē. Otro labāku laiku dāmu konkurencē uzrādīja Baiba Gabrāne (53,28), trešo – Keita Karlīna (55,20).

Informācija vēsta, ka 24.maijā plānots maratona un pusmaratona skrējiens Cēsu apkārtnē.