Ziņas

Sports

Uzspēlēt un gūt pozitīvas emocijas

Kurš kuru? Arī senioru komandu turnīrā "Cēsis Basket Cup 2018", kurās piedalījās 52 vīriešu un sieviešu komandas no deviņām valstīm, aizraujošas bija Latvijas un Lietuvas komandu tikšanās.Foto: No albuma

Starptautiskajā basketbola turnīrā senioru komandām “Cēsis Basket Cup 2018”, kas notika aizvadītās nedēļas nogalē, piedalījās 52 vīriešu un sieviešu komandas no deviņām valstīm, pulcējot aptuveni 500 sportistu.

Sacensības organizēja Cēsu sieviešu basketbola biedrība “AC­TICO”, pārstāve Ineta Krū­miņa stāsta, ka turnīrs notika otro gadu, šoreiz komandu skaits būtiski palielinājies, jo pērn piedalījās 29 komandas no septiņām valstīm. Šogad pirmo reizi bija arī komandas no Vācijas un Somijas.

“Mums, rīkotājiem, viens brīdis bija nedaudz saspringts, jo pieteicās arvien vairāk komandu, bija bažas, kā visu saorganizēt, bet tad palīgā nāca Priekuļi ar viesnīcām un sporta zāli, kopā varējām visu nodrošināt. Paldies Cēsu un Priekuļu pašvaldībām par šo atbalstu! Tagad varam teikt, ka turnīrs izdevās, joprojām turpinām saņemt pozitīvas dalībnieku atsauksmes, ka tā bijusi lieliska nedēļas nogales atpūta bez kādām raizēm,” stāsta I. Krūmiņa.

Aptaujātie spēlētāji atzina, ka šādus turnīrus gaida ar prieku, jo tā ir iespēja satikties. Senioru komandām svarīgs ne tikai sportiskais azarts, bet jo īpaši arī kopā būšanas prieks.
Otru gadu turnīrā piedalījās vīru komanda “Aurora” no Sankt­pē­ter­burgas. Komandas kapteinis Pāvels Puņins pastāstīja, ka viņi brauc uz daudziem turnīriem, tāpēc var salīdzināt: “Droši varu teikt, ka Cēsīs ir augsta līmeņa turnīrs, pat labāks nekā daudzās citās vietās. Uz augstiem rezultātiem šogad nevaram cerēt, jo nākas spēlēt grupā 40+, bet mūsu komandā visiem ap 50. Pērn bija grupa 45+, tad bijām otrie, bet pārāk nebēdājam, jo mums svarīgi piedalīties!”

No Lietuvas pilsētas Mažeiķiem bija ieradušās četras komandas. Senioru basketbola kluba prezidents, arī spēlētājs Pauļus Pet­rošus pastāstīja, ka viņi daudz brauc uz turnīriem Latvijā, Igau­nijā: “Mēs par spēļu trūkumu nevaram sūdzēties, jo spēlējam Lietuvas čempionātā, Eiropas čempionātā, vietējos turnīros, bet vislielākais prieks ir piedalīties šādos turnīros, jo tajos jūtama milzīga pozitīvas enerģijas koncentrācija. Sacensību dienās saņemam ne tikai daudz basketbola, bet arī emocijas, satiekam līdzīgi domājošos. Pēc turnīra visiem ir pacēlums, atkal gribas trenēties, uzrodas atbalstītāji. Šādi turnīri veicina basketbola attīstību, tāpēc tajos jāpiedalās!”

Spēles notika trijās Cēsu sporta kompleksa zālēs, Cēsu sporta namā un Priekuļu vidusskolā. Sa­censību de­vīze bija “100 spēļu Lat­vijas simtgadei”, un I. Krū­miņa stāsta, ka to izdevies ne tikai sasniegt, bet pat pārsniegt.

Turnīra dalībnieki laiku izmantoja lietderīgi, ne tikai spēlējot basketbolu, bet arī slēpojot, peldot Priekuļu baseinā. Turnīra laikā iekrita pareizticīgo svētki, kad notiek ūdens iesvētīšana. Ticīgie gremdējas ezeros, upēs. Dažu komandu pārstāvji devās uz Niniera ezeru, lai to paveiktu, pirms tam sazinoties ar Cēsu pareizticīgo baznīcas mācītāju.

Daudzo komandu vidū bija arī Cēsu dāmu komanda, kam spēles bija jāsamēro ar organizatoriskiem darbiem, tāpēc šoreiz 8.vieta. Vīru turnīrā 30+ grupā 3.vietu izcīnīja Cēsu komanda “Rakši”. Dāmu 30+ grupā uzvarēja Rīgas komanda “Avantis”, dāmām 50+ grupā triumfēja Rīgas komanda “Baroneses”, kurā spēlē arī cēsniece Zane Rozīte. Vīriešu konkurencē 40+ grupā Rīgas komandai 2.vieta. Pārējos kausus uz mājām aizveda Lietuvas, Igaunijas un Krievijas komandas.

Uzvarētāji saņēma ne tikai skaistas medaļas un kausus, bet arī mazas dāvanas no uzņēmuma “Vinnis”. Turnīrs aizvadīts, laiks domāt par nākamo.
“Šīs nedēļas nogalē mums ir spē­le, pēc tās pasēdēsim, izanalizēsim, kā gāja, kas izdevās, ko ņemt vērā turpmāk, jo laikam jau tradīcija jāturpina. Katrā ziņā visi, braucot prom, teica – tiksimies nākamgad. Patiesībā jau nebija domāts, ka turnīrs būs tradicionāls. Gribējām pērn tikai sarīkot mūsu treneres Dzidras Minče­no­kas piemiņas turnīru, bet jau pavasarī spēlētājas no Lielbritānijas interesējās, kad būs nākamais turnīrs, jo jārezervē biļetes. Sa­pra­tām, ka nav, kur atkāpties, ir jārīko,” saka I. Krūmiņa.