Ziņas

Sabiedrība

Uzsākts darbs pie Ruckas mākslas rezidenču centra atjaunošanas

Foto: no "Druvas" arhīva

Kompānija SIA “Aqua Latvia” veic Ruckas mākslas rezidenču centra pagaidu jumta izbūvi virs esošā jumta, lai pasargātu ēku un atvieglotu atjaunošanas darbu sākšanu, aģentūru LETA informēja mākslas centra pārstāve Līna Bērziņa.

Tāpat Bērziņa pavēstīja, ka janvārī noslēdzies pašvaldības aģentūras “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” organizētais iepirkums. Tajā uzvarējusi kompānija SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”, kas jau šobrīd strādā pie jumta un mansarda daļas atjaunošanas projektēšanas.

Ugunsgrēka nodarītos zaudējumus būs iespējams zināt tikai, kad būs pabeigta projektēšana, jo tad būs zināms restaurējamo un aizvietojamo koka konstrukciju apjoms, informēja Bērziņa.

Ziedojumi, ko rezidenču centrs saņēma pēc ugunsgrēka, kas 2016. gada 21. novembrī izpostīja muižas jumta konstrukcijas un telpas otrajā stāvā, izmantoti, lai nodrošinātu individuālo aizsardzību brīvprātīgajiem, kuri piedalījās muižas sakopšanas darbos, un fizisko aizsardzību pašai ēkai.

Lai gan ir grūti prognozēt būvniecības darbu termiņus, Bērziņa norādīja, ka rezidenču centra darbu iecerēts atsākt vasarā.