Ziņas

Sabiedrība

Uzsāk publisko apspriedi par izglītības sistēmu Līgatnes novadā

Līgatnes novada dome sākusi sabiedrisko apspriešanu par plāniem pašvaldībā izveidot mūsdienīgu izglītības sistēmu, aģentūra LETA uzzināja domē. Uz apspriedēm aicināti skolēnu un bērnudārzu audzēkņu vecāki un tie, kuri savas atvases audzina mājās, lai dalītos savā viedoklī par bērnu nākotni un laiku, kad viņi pabeigs skolu. Šis ieskats tiek gaidīts, lai vietējās skolas varētu izvēlēties attiecīgās mācību metodes nākotnē nepieciešamo prasmju sniegšanai. Tāpat no vecākiem gaidītas idejas par skolas vidi, iespējām iesaistīties, skolas nosaukumu un citiem jautājumiem.

Apspriedes paredzētas 10.janvārī plkst.19 Augšlīgatnes kultūras namā un 11.janvārī plkst.19 Līgatnes kultūras namā. Jautājumus un priekšlikumus var sūtīt arī uz “novadadome@ligatne.lv”.

Jau vēstīts, ka izglītības sistēmas reformas laikā Līgatnes vidusskolā un Augšlīgatnes pamatskolā tiks sadalīta Līgatnes novada vidusskola.

Reformu domes deputāti lēmuši uzsākt, lai nodrošinātu novadā kvalitatīvu izglītību, iedvesmojoties no Skandināvijas pieejas izglītības sistēmai, aģentūrai LETA skaidroja pašvaldības vadītājs Ainārs Šteins (V).

“Mūsu mērķis ir izveidot izglītības sistēmu, kuras centrā ir audzēknis – personība, ar viņa individuālajām spējām un prasmēm. Nodrošinot, lai vismaz 75% novada bērnu izvēlētos pamatizglītības apguvi mūsdienīgā un drošā skolā tuvu mājām – Līgatnes novadā,” norāda Šteins.

Domes priekšsēdētājs nenoliedz, ka šobrīd izglītībai novadā nepieciešamas pārmaiņas, taču ir pārliecināts, ka “Līgatnē ir iespējams izveidot skolu, kas kļūst par Latvijas izglītības etalonu. Skolu, kurā bērni mācās nevis tāpēc, ka vajag, bet tāpēc, ka viņi grib mācīties tieši šeit.”

Reformas rezultātā tiks izveidota arī Izglītības padome, kurā darbosies visu Līgatnes izglītības iestāžu pārstāvji, piesaistot jomas ekspertus. Tiks arī izstrādāts vienots izglītības sistēmas vērtību kodekss, kas būs saistošs visiem novada izglītības sistēmā strādājošajiem.

Pētījumā “Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide” Līgatnes novada vidusskolu ieteiks pārveidot par sākumskolu, norādot gan uz rūkošo skolēnu skaitu, zemo OCE indeksu (40,6%) un Siguldas tuvumu.