Ziņas

Sabiedrība

Uzplauks balti Ziemassvētku koki

Pārvērtības. Stalbes pagasta tautas namā Solveiga Ruska un Ruta Klikuča gaidāmo svētku noskaņai noformējumu veido, ņemot talkā baltu krāsu un otas.Foto: Aivis Riekstiņš

Plūmju koks, kas Pārgaujas novadā līdz šim rotāja vienu māju pagalmu, tagad kļuvis par jaunu koku “Ziemas sapnis”. Nokrāsots balts, tas priecēs Ziemassvētku sarīkojumu viesus Stalbes pagasta tautas namā. Līdzīgi “Ziemas sapņu” koki šogad “uzplauks” arī citos Pārgaujas novada pagastu tautas namos. Lai ko arī neteiktu sinoptiķi par šī gada ziemas aizkavēšanos, sniega baltuma trūkumu, kultūras namos tas tiks radīts. Zem katra koka “Ziemas sapnis” būs arī lielas, baltas sniega bumbas.

Par to “Druvai” pastāstīja Solveiga Ruska un Ruta Klikuča, kuras plūmju koku krāsoja baltu, lai tas kļūtu par pasakai līdzīgu. Katrā Pārgaujas pagastā goda vieta ierādīta arī zaļajai svētku eglei, krāšņi izrotātai un svinīgi iedegtai.

Nav vairs daudz atlicis līdz Ziemassvētku ieskaņu koncertam Rozulā, līdz novada pašdarbības kolektīvu kopīgi rīkotajam koncertam Plācī, līdz bērnu eglīšu sarīkojumiem katrā pagasta centrā. Ziemassvētku gaidīšanas laiks un paši svētki lauku ļaudīm – jauniem un ne tik jauniem, arī veciem – sola daudz skaistu un mīļu mirkļu.

Kultūras darbinieki iecerējuši, ka “Ziemas sapņu” koki nākošgad turpinās savu dzīvi, tikai pie tiem būs vērojamas pārvērtības. Pagastu ļaudīm vēl būs, ko pabrīnīties, jo notikšot kā pasakā – pavasarī ziemas koki uzplaukšot un tad pie tiem būs atkal citi svētki.