Ziņas

Sports

Uzmīt pedāļus Raunā un Pārgaujā

4. maija valsts svētki ik gadu Raunas novadā tika atzīmēti ar “Kopības velobraucienu”, kad pāris simtu velosipēdistu mēroja vairāk nekā 100 km garo ceļu no Rīgas uz Raunu, ik reizi atvedot uz Raunu kopību un patriotisma devu.

Varēja arī piedalīties sacensībās “Brauc Brīvi”, braucot pa Raunas kalniem un mežiem. Nu otro gadu pēc kārtas šie braucieni nedrīkst notikt, taču raunēnieši atraduši vidusceļu starp “nedrīkst” un “ja ļoti gribas”, piedāvājot iespēju 4.maijā piedalīties velobraucienā “Min Brīvi”.

Noteikumi vienkārši: 4. maijā no plkst. 14 līdz plkst. 17 ar velosipēdu jānobrauc pēc iespējas vairāk kilometru Raunas novada teritorijā. Sīkāka informācija par velobraucienu Raunas novada mājaslapā.

Rīkotāji atgādina, ka velobraucienā dalībnieki piedalās individuāli vai vienas mājsaimniecības ietvaros, ievērojot uz velobrauciena norises brīdi spēkā esošos ierobežojumus “Covid –19” izplatībai.

Labākie tiks noteikti četrās grupās: bērni līdz 14 gadiem; vīrieši; sievietes; kā arī ģimenes kopvērtējums. Katras grupas trīs labākie, kuri veikuši visvairāk kilometru kontrollaika ietvaros, saņems medaļas/ balvas.

Tikmēr joprojām aktuāls arī Pārgaujas novada velo izaicinājums, kas ilgst no 17. aprīļa līdz 30. maijam. Novada pašvaldība sadarbībā ar kempingu “Apaļkalns” un mednieku sporta un atpūtas bāzi “Mārkulīči” aicina iedzīvotājus – ģimenes, draugus, skolēnus, treniņu un veloizbraucienu biedrus – piedalīties izaicinājumā “Ar velo pa Pārgauju un tuvāko apkārtni”. Lejuplādē viedierīcē lietotni “MapMyWalk”, pievieno profilu “Pārgaujas novads” savam draugu sarakstam un saņem uzaicinājumu pievienoties.
Dalībnieki var savstarpēji sacensties divās kategorijās: visvairāk Pārgaujas novadā ar velosipēdu nobrauktie kilometri; izbraukti piedāvātie maršruti. Sīkāka informācija Pārgaujas novada mājaslapā. Dalībnieks, kurš izaicinājuma laikā nobrauks visvairāk kilometru, saņems balvu, savukārt tie, kuri izbrauks vismaz septiņus, piecus vai trīs piedāvātos maršrutus, piedalīsies balvu izlozē.