Ziņas

Sports

Uzlikta jauna latiņa

Kurš kuru? Cēsu cīņas sporta kluba "Ferrum" pārstāvis Oļegs Kutakovs (tumšajā triko) savā vecuma grupā un svaru kategorijā demonstrēja labu sniegumu, izcīnot zelta medaļu.Foto: Māris Buholcs

Liepas pamatskolas sporta zālē aizvadīts III Pārrobežu sadraudzības čempionāta brīvajā cīņā 1.posms – “Liepas kauss 2016”. Turnīru rīko cīņas sporta klubs “Ferrum”, un, kā atzīst tā prezidente Evija Lūkina, šīs sacensības iezīmēja jaunu sākumu un izaicinājumu, paceļot latiņu augstāk nekā iepriekšējos gados: “Atskatoties uz paveikto trīs gadu garumā, redzam, ka noiets garš ceļš. Kopā aizvadīti septiņi posmi, dalībnieku, valstu un komandu skaits ar katru gadu pieaug, kas apliecina pieaugošo sacensību popularitāti un nozīmīgumu vēsturiskajā Cēsu rajonā.”

Pirms gada Liepas posms pulcēja 155 dalībniekus no 11 klubiem Latvijā un Igaunijā, šogad ieradās 226 dalībnieki no piecām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Krievijas. Liepas pamatskolā pulcējās 23 komandas 25 svaru kategorijās sešās vecuma grupās.

Sacensības tiesāja vadošie augsta ranga tiesneši no Latvijas, un E. Lūkina atzīst, ka to atzinīgi novērta visu komandu treneri un dalībnieki: “Tiesneši savu darbu paveica godam, iztika bez strīdīgām situācijām, kas šādās lielās sacensībās ir ļoti svarīgi. Jo strīdus momenti, kad nekvalitatīva tiesāšana nosaka cīņas iznākumu, rada lielu negatīvismu komandās. Tas ir arī viens no aspektiem, vai komandas izvēlas braukt uz sacensībām nākamajā reizē. Šoreiz sacensības noritēja bez pauzēm un nebija domstarpību par tiesnešu kompetenci.”

E. Lūkina stāsta, ka sacensības izdevies sarīkot labā līmenī, patīkami pārsteidzot komandas, kas ieradās pirmo reizi, īpaši pārstāvjus no Krievijas, kuri atzinīgi novērtējuši sacensību līmeni, rīkotāju viesmīlību un Cēsu vecpilsētu. Grūtāk bijis saprasties ar Polijas delegāciju, jo viņi nav pratuši nevienu citu valodu, ne angļu, ne krievu, un saziņa notikusi pārsvarā ar žestu palīdzību. E. Lūkina norāda, ka sacensību rīkošanā iesaistījies neliels skaits palīgu, kas prasījis lielu spēku atdevi: “Tas bija pamatīgs ritenis, jo vajadzēja paspēt visur, lai viss notiktu. Tikai pirmdienas rītā beidzot varējām pasmaidīt, jo visi prom devās apmierināti ar turnīra norisi.”

Turnīra rīkotājiem izdevies pamatīgi pārsteigt arī Latvijas cīņas sporta federācijas pārstāvjus, kuri bijuši gandrīz vai šokā, ka kaut kādā mazā pagastā, prom no galvaspilsētas, var sarīkot tik augsta līmeņa sacensības, ko var salīdzināt pat ar lielajiem Rīgas turnīriem.

Rīkotāji saka lielu paldies visiem atbalstītājiem, tai skaitā arī Priekuļu novada pašvaldībai, Cēsu novada pašvaldībai, Liepas skolas direktorei Kristīnei Rebinovai un viņas kolektīvam, un visai kluba “Ferrum” vecāku un sportistu atbalsta grupai.

Sacensībās kuplā pulkā piedalījās arī kluba jaunie un pieredzējušie cīkstoņi, sīvajā konkurencē izcīnot arī astoņas dažāda kaluma medaļas. Zelta godalga tika arī pieredzējušajam cīkstonim Oļegam Kutakovam, kurš triumfēja pieaugušo grupā svara kategorijā līdz 86 kg. Jau pirmajā cīņā viņš izcīnīja uzvaru pār pretinieku no Rīgas, un tas iedvesmoja turpmākajai sacensību norisei. Cīkstonis neslēpa, ka sacensību azarts vilina, liek izrauties no ikdienas, liek asinīm straujāk ritēt: “Gribas ko vairāk nekā ikdienu, un šī ir lieliska iespēja.”

Vēl zelta medaļas klubam izcīnīja: Samanta Timpa (61+ kg), Ralfs Lūkins (44 kg), sudraba medaļas – Evita Priedīte (60 kg), Rinalds Bogdanovičs (20 kg), Rainers Lūkins (47 kg), bet bronzas godalgas saņēma – Nikola Salmiņa (50 kg) un Reinis Strods (38 kg).

Piektajā vietā ierindojās: Laura Krasovska (30 kg), Daniela Damberga (40 kg), Gabriels Ceplītis (23 kg), Rihards Sloka (53 kg), Ralfs Milherts (60 kg), sestajā – Marta Stafecka (50 kg), pārējie kluba cīkstoņi palika ārpus labāko sešnieka.

III Pārrobežu sadraudzības čempionāta brīvajā cīņā nākamais posms norisināsies Cēsīs pilsētas svētku ietvaros 24. jūlijā, un rīkotāji cer, ka tas pārsteigs ar vērienīgumu un krāšņumu.