Ziņas

Sabiedrība

Uzbrukums Cēsīs esot izdomāts

Cēsīs gaišā dienas laikā it kā notikušais vīriešu grupas uzbrukums sievietei tomēr esot izdomājums. Tā plašsaziņas līdzekļiem pirmdien pavēstīja Valsts policijas Vidzemes reģi­ona pārvaldes (VP VRP) vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

“Druvā” stāstījām, ka pirms pusotras nedēļas – 14.februārī – kārtībsargiem tika ziņots par no rīta Glūdas ielā, kas atrodas Cēsu klīnikas tuvumā, notikušu vardarbīgu incidentu. Sākotnējā informācija liecināja, ka sievietei, kura bija kopā ar mazu bērnu, uzbrukuši tumši ģērbti vīrieši.

Kopskaitā četri vai pieci. Nekas nebija nolaupīts, bet cietušo personu miesas bojājumu noteikšanai apskatīja mediķi. Tika uzsāktskriminālprocess par huligānismu grupā. Drīz pēc notikušā ar mediju starpniecību Valsts policija aicināja atsaukties iespējamos notikuma aculieciniekus.

Taču tagad policija nākusi klajā ar negaidītu slēdzienu, ka tas viss esot izdomāts. Pie šāda secinājuma likumsargi nonākuši, veicot izmeklēšanas darbības, “Druvai” norādīja VP Cēsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Māris Reķis. No plašākiem komentāriem par šo lietu – gan iegūto miesas bojājumu patieso izcelsmi, gan to, vai sieviete pati arī atzinusi savu liecību neatbilstību īstenībai – viņš pagaidām atturas. Skaidrs vien tas, ka personai par nepatiesas informācijas sniegšanu ir piemērojama kriminālatbildība. Patlaban vēl norit izmeklēšana, kuras ietvaros arī tiks precizēts piemērojamais sods par viltus ziņojumu.

Uzbrukuma fakta atsaukums sociālajā tīmeklī “Facebook” jau divu stundu laikā sasniedzis plašu auditoriju – vairāki simti dalījās ar šo stāstu arī savā “ziņojumu dēlī”. Tīmekļa lietotāju komentāros lielākoties paustas šausmas par cilvēku uzdrošināšanos izgudrot šādus notikumus, vietumis savukārt manāms atvieglojums, ka Cēsīs tomēr nav nekas tik biedējošs atgadījies. Vien retais pie līdzcilvēkiem vēršas ar tālākiem jautājumiem: kas notika patiesībā un kur tad sieviete guva ievainojumus? Šādā diskusijā gan citiem lietotājiem nav tik interesanti iesaistīties, un uzmanība pārsvarā tiek veltīta emocijām un “melnajam humoram”.

Ņemot vērā aktuālāko informāciju, kārtībsargi apliecina – cēsniekiem nav pamata justies apdraudētiem.