Ziņas

Sabiedrība

Uz Vidzemes šosejas aiz Siguldas sākas būvdarbi

Ilustratīvs foto.Foto: Latvijas valsts ceļi

Šonedēļ sākti būvdarbi uz Vidzemes šosejas posmā no Siguldas līdz līkumam ap Sudas purvu aptuveni septiņu kilometru garumā, aģentūru LETA informēja uzņēmumā “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Remontdarbi paredz ceļa seguma un ūdens novades sistēmas atjaunošanu.

Darbu iesākumā ir paredzēta asfalta izlīdzinošā frēzēšana līdz 1000 metru garos posmos, kuros satiksmi regulēs luksofori un satiksmes regulētāji. Šie darbi sāksies virzienā no Siguldas puses.

Projekta laikā paredzēts nocirst 146 kokus. Kopumā būvdarbu posmā gar autoceļu aug gandrīz 800 bērzi, tos visus izvērtēja sertificēti dendrologi arboristi, un cirsti tiek tikai tie koki, kurus speciālisti atzina par bīstamiem un bojātiem.

Dendrologi ir secinājuši, ka no apsekotajiem kokiem 34 jeb 4% ir beigti, 56 jeb 7% ir akūti bīstami un tie ir jānozāģē nekavējoties, savukārt 56 koki jeb 7% ir potenciāli bīstami un tie jānozāģē gada laikā. Šie 146 bojātie koki arī tiks izcirsti remontdarbu laikā.

Būvdarbus šajā posmā veiks AS “Ceļu pārvalde”, un tos finansē valsts budžets. Darbu līgumcena ir 1 053 222 eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Darbi jāpaveic 105 kalendārās dienas.