Ziņas

Sports

Uz velo sezonu atskatoties

Populāri. Riteņbraukšanas sacensības Latvijā joprojām ir populāras, un lielākās sacensības pulcē braucēju tūkstošus.Foto: velo.lv

Vasaras sezona rimusi, un sacensību rīkotāji jau dalībniekus iepazīstina ar nākamā gada kalendāriem. Vēsturē arī velosacensību sezona, kas bijusi piepildīta ar Latvijas un pasaules sacensībām.

Cēsu puses līdzjutēju skatieni šogad vairāk bija vērsti uz ārzemēm, jo Pasaules kausā MTB olimpiskajā krosā XCO startēja divi mūsējie, komandas “ZZK” braucēji Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons.

Arnim šī bija pirmā sezona elites grupā, Mārtiņam – pēdējā U23 grupā, un viņš no šīs grupas atvadījās uz ļoti pozitīvas nots, kļūdams par Pasaules kausa (PK) ieguvēju. Aizvadītajā sezonā abi vairākkārt pārrakstīja Latvijas MTB riteņbraukšanas vēsturi. M. Blūms kļuva par Pasaules kausa ieguvēju U23 vecuma grupā, bet A. Pē­ter­sons vienā posma spēja finišēt labāko 20 vidū elites vīru grupā.

M. Blūms Pasaules kausa sešos posmos piecas reizes kāpa uz goda pjedestāla, divreiz uz augstākā pakāpiena, tikai vienreiz ierindojoties 5.vietā. Izcilu punktu sezonai neizdevās pielikt pasaules čempionātā, jo, esot līdera pozīcijā, tika pārsista riepa, kamēr kļūme tika novērsta, konkurenti vairs nebija panākami, nācās samierināties ar 14.vietu. Arnis Pētersons elites grupā 74 sportistu konkurencē finišēja augstajā 23. vietā.

Šīs sezonas UCI pasaules MTB rangā, kurā elites un U23 vīri tiek vērtēti kopā, abi sportisti ieņem vietas labāko simtniekā. 1630 braucēju konkurencē M. Blūms ieņem augsto 37. vietu, bet A. Pē­ter­so­nam – 91.vieta.

Nāciju rangā, kurā iekļautas 87 valstis, Latvija, pateicoties galvenokārt M. Blūma un A. Pētersona izcīnītajiem punktiem, atrodas 22. vietā. Abiem braucējiem aiz­va­dī­tajā sezonā prioritāte bija PK mači, tāpēc Latvijas sacensībās abi startēja ļoti epizodiski. Ja gadu iepriekš abi Latvijā paņēma visu, ko varēja paņemt, Mārtiņš uzvarēja SEM MTB seriālā, Arnis triumfēja “Vivus-MTB” seriālā, šogad katrā no seriāliem abi startēja tikai divos posmos, trīs reizes svinot dubultuzvaru. Ar divām dubultuzvarām SEB MTB pietika, lai sporta distancē M grupā viņi ieņemtu attiecīgi 15.un 16.vietu. Abu pienesums lieti noderēja komandu cīņā, kur “ZZK” izcīnīja uzvaru, par nedaudz vairāk kā 200 punktiem apsteidzot “Rie­tumu bankas” komandu.

Atskatoties uz SEB MTB, vēl var minēt, ka “Toyota Hybrid” sporta distancē kopvērtējuma 21.vietā Edgars Piksons, bet M grupā viņš ierindojās 8.vietā. M45 grupā kopvērtējumā 14.vietā Dzintars Osītis (“Virsotne/MA­RMOT”), 15. – Mārtiņš Bie­zais (“Brize.e”). M50 grupā 4.vietā Ai­vars Bogdanovs (“Virsotne/MA­RMOT”), kurš pēc pēdējā posma savā facebook profilā paziņoja, ka šis bija viņa pēdējais SEB maratons. Šāds uzraksts rotāja arī viņa numuru. 7.vietā šajā grupā Re­go Strazdiņš (“Hawaii Express – Filter”).

“Virši-A” tautas distancē kopvērtējumā 11. vietā Mārtiņš Da­ļeckis (“Sportland Bot­tec­chia”), bet TM grupā viņam 9.vieta. M16 grupā trešajā vietā Rodžers Petaks (“ZZK”); TM65 grupā 5. – Aivars Sniedze (Amatas novads), 7. – Pē­teris Micāns. TW35 grupā kopvērtējumā uzvaru svinēja Aiga Straz­diņa (“Virsotne/ MARMOT”).

Otrā populārākajā seriālā “Vi­vus-MTB”, kas pēc pašu braucēju teiktā arvien vairāk un nopietnāk sāk konkurēt ar SEB, maratona distancē komandu vērtējumā arī uzvarēja “ZZK”, bet pusmaratona distancē 78 komandu konkurencē 19.vietā sporta kluba “Wendi” ­ko­manda.

Kopvērtējumā pusaudžiem S12 grupā kopvērtējumā uzvarēja Elza Belidele (sporta klubs “Wendi”), bet jauniešu konkurencē triumfēja Rodžers Petaks (“ZZK”). S35 grupā 5.vietā Mārīte Knēta (“Vidzemes Mērnieks-Dako”), 6. – Aiga Strazdiņa (“Virsotne/ MARMOT”).

Vīriem U23 grupā 2.vietā Jānis Bisenieks (MTB “Priekuļi”), 9.vietā viņa kluba biedrs Reinis Jur­šē­vics. V30 grupā 14.vietā Edgars Piksons (“ZZK”), bet V50 grupā 7. – A. Bogdanovs.

“CAT” aktīvākā braucēja vēr­tē­ju­mā 5. – A. Pētersons, 10. – M. Blūms.