Ziņas

Sabiedrība

Uz Vāciju sūtīs Vidzemē adītus cimdus un zeķes

Ar biedrības “Valmieras-Giterslo reģionu sadarbībai” iniciatīvu Ziemassvētku tirdziņā Giterslo apriņķī Vācijā būs iespēja iegādāties adītāju, kas dzīvo biedrībā iekļautajās pašvaldībās, rokdarbus – vilnas zeķes un cimdus, aģentūru LETA informēja biedrības “Valmieras Giterslo reģionu sadarbībai” sabiedrisko attiecību speciāliste Eva Eglīte.

Kopumā rokdarbnieces noadījušas vairākus simtus zeķu un cimdu pāru, kas tiks nogādāti Vācijā. Šodien notiks Beverīnas, Burtnieku, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Kocēnu novada, kā arī Valmieras rokdarbnieču adījumu kopīga nodošana, lai darbi no Latvijas tālāk ceļotu uz Vāciju.

Biedrību 2009.gadā dibināja bijušā Valmieras rajona teritorijā izveidotās pašvaldības – Beverīnas, Burtnieku, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Kocēnu novads, kā arī Valmieras pilsēta. Līdz administratīvi teritoriālās reformas īstenošanai Valmieras rajona un Giterslo apriņķa sadarbība ilga 17 gadus. Lai turpinātu draudzīgās attiecības, bijušā Valmieras rajona teritorijā iekļautās pašvaldības izveidoja biedrību sadarbībai ar Giterslo apriņķi, un šobrīd rit sadarbības 22.gads.

Biedrības “Valmieras-Giterslo reģionu sadarbībai” mērķi ir veicināt Latvijas-Vācijas sadarbību saimnieciskās, sociālās, izglītības, sporta interesēs, kā arī abpusējās pieredzes rosināšanā un apmaiņā izglītībā, kultūras un sporta jomā, izkopt Eiropas identitātes izjūtu, dot iedzīvotājiem iespēju sadarboties un līdzdarboties, kā arī nodrošināt efektīvu Eiropas Savienības kultūras programmas īstenošanu Latvijā un Vācijā kultūras nozares attīstības veicināšanai.

LETA