Ziņas

Sabiedrība

Uz sliedēm aizmigušo aizķer vilciens 

Par mata tiesu palikt dzīvam un pat nepazaudēt nevienu roku vai kāju – tā pēc pakļūšanas zem vilciena var rezumēt kāda cēsnieka gada iesākumu.

Televīzijas raidījums “Degpunktā” otrdienas vakarā vēstīja par negadījumu Cēsīs, kas tikai laimīgas sakritības kārtā nepārvērtās par traģēdiju. Saskaņā ar sižetā minēto, aptuveni 36 gadus vecais vīrietis ir šai vietai tuvumā esošo sociālo māju iemītnieks, kurš pēc pastaigas devies mājup, tomēr mitekli nesasniedzis, jo uz sliedēm aizmidzis. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa priekšnieks Aldis Pāže televīzijas raidījumā apliecina, ka vīrietis bijis alkoholisko dzērienu iespaidā, ar ko skaidrojama arī viņa agresīvā uzvedība un “labie” vārdi operatīvo dienestu darbiniekiem. Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne “Druvai” pastāstīja, ka svētdien, 3.janvāra vēlā vakarā, pulksten 22:45 Cēsīs, dzelzceļa līnijas Rīga – Lugaži 92.kilometrā, iepretim ēkai Zvirbuļu ielā, tika pamanīta uz sliedēm guloša persona. Vilciena mašīnists veicis ekstrēmo bremzēšanu, taču persona tomēr guvusi miesas bojājumus un nogādāta medicīnas iestādē. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka apstiprināja, ka izsaukums uz šo negadījumu ir saņemts, un vērtē: “Cilvēks ticis sveikā cauri ar vieglām traumām, lai gan sekas varēja būt arī letālas. Tāds veiksmīgs stāsts.”

Aldis Pāže televīzijas pārraidē atklāj, ka vilciena mašīnists, pamanot ķermeni uz sliedēm, sākotnēji pat redzējis pāri sliedēm pārkārušās ekstremitātes, tādēļ nelaime varētu beigties vismaz ar to amputāciju. Tomēr, laimīgā kārtā, iemigušais rokas vai kājas pēdējā mirklī pierāvis, palicis starp sliedēm zem vilciena, kas cilvēku vien nedaudz aizķēris un kādu gabaliņu pavilcis. Tā rezultātā viņš, visticamāk, guvis galvas traumu. Taču arī pēc saskares ar vilcienu atmodinātais vīrs gana sparīgi jaudāja izrādīt dusmas un neizpratni par notiekošo, tādēļ likumsargiem nācies sniegt atbalstu mediķiem personas nogādāšanai uz medicīnas iestādi galvaspilsētā, atzīmējis A.Pā­že. Šajā brīdī sliežu tuvumā ko ārkārtēju notiekam pamanījis kāds šajā rajonā dzīvojošs jaunietis. Viņš operatīvo dienestu klātbūtni nofilmējis.

Z.Vaskāne apliecina, ka kriminālprocess par notikušo netiks ierosināts, tomēr vēl tiks lemts par administratīvā procesa uzsākšanu. Jāpiebilst, ka šajā datumā bija spēkā tā saucamais mājsēdes ierobežojums jeb komandantstundas liegums atrasties ārpus dzīvesvietas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *