Ziņas

Sabiedrība

Uz skolu ar autobusu

Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Sabiedriskā transporta nodaļa ir apkopojusi datus par paš­valdību organizētajiem skolēnu un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu pārvadājumiem aizvadītajā mācību gadā. Šobrīd skolēnu pārvadājumi ar pašvaldības transportu vai uz līguma pamata tiek veikti 23 Vidzemes pašvaldībās, savukārt Valmieras pilsētā un Cēsu un Ērgļu novados tos nodrošina regulārā sabiedriskā transporta reisi.

Skolēnu pārvadājumi Vidzemes reģionā tiek veikti ar 97 autobusiem, atsevišķās pašvaldībās to skaitam svārstoties no viens līdz pat 19. Plānošanas reģiona paš­valdībās ir izveidoti 148 maršruti ar 289 reisiem, kas ir mazāk nekā iepriekšējā mācību gadā, kad bija 212 maršruti un 291 reiss. Ar pašvaldību nodrošinātajiem pakalpojumiem dienā tiek pārvadāti aptuveni  trīs tūkstoši skolēnu, nobraucot 11 746 kilometrus.

“Maršrutu skaita samazinājums saistīts ar sabiedriskā transporta un skolēnu pārvadājumu reisu dublēšanās pakāpenisku novēršanu, bet vēl  ir vietas, kur maršrutu pārklāšanās palikusi. Jārēķinās arī ar skolu reorganizāciju, kas nosaka reisus,” norāda VPR Sabiedriskā transporta nodaļas vadītāja Inita Ozoliņa.