Ziņas

Redzeslokā

Uz muižu pie Ungura

Raiskuma pusē arī šovasar notika Ungurmuižas svētki. Tie saistās ar operas solistu uzņemšanu, muižas parku pārvēršot par brīvdabas estrādi. Saukti par Maziem Ungurmui­žas operas svētkiem, šovasar tie apmeklētājus priecēja ar Mo­carta pasaulslavenajām operu ārijām.

Koncertā atkal piedalījās Latvijas Nacionālā operas un baleta solisti. Pianistes Ilzes Ozoliņas vadībā klausītājiem uzstājās Laura Teivāne, Evita Zālīte, Ilona Bagele, Mihails Čuļpajevs, Rihards Millers, kā arī tālākā viešņa Perīna Madefa. Koncerts šovasar tika veidots, lai pirmajā daļā dzirdētu ārijas, duetus un solistus apvienojot ansambļos, lai dziedātu fragmentus no Mocarta “Dona Žuana”, “Cosi fan tutte”, “Figa­ro kāzas” un “Burvju flautas”.

Interesanti, ka otrajā daļā skanēja fragmenti no “Porgijs un Besa” – Dž. Geršvina operas, kura pirms pāris gadiem tika izrādīta lieluzvedumā Cēsu Pils parkā, un skanēja arī L.Bern­steina mūzikla “Vestsaidas stāsts “, kurš Cēsu estrādē pilnībā būs skatāms šovasar. Taču tagad Ungurmuižā vasaras pilnbriedā skatītājiem tika dota iespēja ielūkoties operetes “Kan­dids” darbībā. Līdz ar mūzikas svētkiem Ungurmuižas apmeklētāji iepazina mākslinieces Ineses Elizabetes Brimerbergas izstādi “Pieskā­riens”.