Ziņas

Sabiedrība

Uz Māmiņu klubu pēc padoma

Nodarbībā. Māmiņu kluba dalībnieces un bērni – visi uzzina, izzina un iemācās ko jaunu.Foto: Sarmīte Feldmane

Līgatnes pilsētā no rudens darbojas Māmiņu klubs. Reizi nedēļā māmiņas, kurām bērni neapmeklē bērnudārzu, nāk kopā, lai parunātos, dalītos pieredzē, atvases varētu satikties, paspēlēties. Klubu vada Natālija Juškova. Viņa ir divu bērnu mamma. “Māmiņām ir grūti atgriezties sociālajā vidē. Pati nestrādāju algotu darbu piecus gadus, audzinu bērnus. Lai gan man ir augstākā izglītība, esmu mācījusies dažādos kursos, zinu, ko nozīmē sēdēt mājās un audzināt bērnu,” stāsta Natālija. Viņa tikai no jūlija ir līgatniete, bet tieši Māmiņu klubā atradusi domubiedres, iepazinusi līgatniešus. Natālija dzīvoja Rīgā, piedzima bērns, draudzenes vairāk uzmanības veltīja karjerai, un viņa kopā ar atvasi jutās vientuļa. Tad uzzināja, ka Iļģuciemā ir tāds Māmiņu klubs, intereses pēc aizbrauca. Kaut tas bija pilsētas citā malā, sāka turp braukt regulāri, vēlāk kļuva par vadītāju.

“Valsts dod iespēju mācīties grūtniecēm, kur nodarbības var apmeklēt kopā ar vīriem. Kad bērns piedzimis, šādu kursu nav. Te mēs cita citu izglītojam,” saka Natālija. Viņa ar savu ierosinājumu atnāca uz Līgatnes Amatu māju. Kā pastāsta tās vadītāja Daina Klints, doma, ka tādu klubu vajadzētu, bija jau agrāk, bet nebija sanācis. “Klubs, tā ir iespēja iepazīties. Līgatnē jau daudzus pazīstu, mani pazīst, šķiet, ka te jau sen dzīvoju,” ar smaidu atzīst Natālija.

Patlaban kopā nāk astoņas māmiņas, katrai sava dzīves pieredze. Ik reizi tiek izvēlēta kāda tēma, ko tikšanās reizē pārrunāt. Līgatnietes dalījušās pieredzē par bērna ādas un matu, roku un nagu kopšanu, valodas attīstību, arī par sevis uzturēšanu formā.

“Esam ne tikai mammas, arī sievietes. Vienmēr noder kāds padoms, kā sevi kopt,” bilst Indra Ramāne un pastāsta, ka ļoti noderīgs ikdienā ir Natālijas padoms par laika plānošanu, kā to darīt.

“Pati esmu zinātkāra, ja par kaut ko jaunu padzirdu, gribu uzzināt. Ja jau es zinu, man noder, tad tas jāstāsta citām,” saka Natālija Juškova.

Interesi par Māmiņu klubu izteikušas vēl citas līgatnietes. Amatu mājas vadītāja Daina Klints atzīst, ka interese ir arī augšlīgatnietēm.