Ziņas

Sports

Uz Igauniju pēc pieredzes

Gūta pieredze. Lai arī Jāņa Nagļa trenētā "FK Priekuļi/ CPSS" 2008.gadā dzimušo zēnu komanda palika tālu aiz labāko trijnieka, iegūtā pieredze lieti noderēs nākamajos turnīros. Foto: no albuma

Futbola kluba “FK Priekuļi/ CPSS” jauniešu futbola komandas vasaras sezonu iesāka ar piedalīšanos starptautiskā turnīrā Tartu, kur risinājās viens no lielākajiem futbola turnīriem Baltijā.

Jau tradicionāli pavasarī tur tiek rīkots futbola turnīrs “Otto Hillar kauss” par godu futbola aizsācējam Tartu pilsētā Otto Hillaram. Turnīrā piedalījās komandas no Somijas, Baltkrie­vi­jas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas.

“FK Priekuļi/ CPSS” treneris Jānis Naglis norāda, ka uz turnīru komandas devās ar mērķi pārbaudīt paveikto ziemā, kā arī tādēļ, lai treneri varētu novērtēt komandu līmeni spēlēs ar spēcīgiem pretiniekiem.

Turnīrā no mūsu puses startēja trīs komandas – 2006.gadā dzimušie zēni (treneris Aivars Krickis), 2008.gadā dzimušie zēni (treneris J. Naglis) un 2009.gadā dzimušie zēni (treneris Māris Spalviņš).

Turnīrs parādīja, ka treniņos vēl daudz darāmā, jo uzvaras nāca ļoti grūti, katrā ziņā to bija mazāk nekā zaudētu spēļu. Taču tieši pret spēcīgiem pretiniekiem iespējama izaugsme, jācer, ka zēni pratīs no zaudējumiem mācīties.

Nevienai mūsu komandai neizdevās iekļūt labāko desmitā, vistuvāk tam bija M. Spalviņa vadītie 2009.gadā dzimušie zēni, kas turnīrā pirmo spēli pret Tallinas “FC Nomme Kalju” noslēdza 2:2. Treneris gan norāda, ka uzvarai vajadzēja būt mūsu komandas pusē: “Kad bijām vadībā 2:1, tiesnesis pretiniekiem ieskaitīja vārtus, kuru nebija, jo bumba pēc sitiena pa pārliktni nešķērsoja vārtu līniju, diemžēl tiesnesis to neredzēja, nācās samierināties ar neizšķirtu.”

Tad sekoja zaudējums 0:5 pret spēcīgo Narvas komandu, kas turnīrā izcīnīja otro vietu kopvērtējumā, bet vēl sāpīgāks zaudējums pret vietējo “FC Santos” komandu.

“Spēle iesākās līdzīgi, abas komandas spēlēja aktīvi, izdarīja daudz sitienu pa vārtiem. Lai arī bijām vadībā, pretinieks spēja panākt neizšķirtu, kad šķita, ka spēle tā arī noslēgsies, tiesneša piešķirtajā papildu spēles minūtē ielaidām vārtus, piedzīvojot ļoti sāpīgu zaudējumu 2:3. Taču tas nemazināja cīņas sparu, jo nākamajā spēlē izdevās parādīt labāko sniegumu turnīrā, izcīnot pārliecinošu uzvaru 6:0 pret “FC Helios” komandu,” stāsta treneris.

Sekoja vēl viena droša uz­vara 4:0 pret “FC Ule­nurme” no Tartu pierobežas, bet pēdējā spēlē zaudējums 2:5 Krievijas komandai “Pskov 747”.

Kopvērtējumā izcīnīta 11.vieta. Komandā spēlēja: Hugo Beķeris, Pēteris Capars, Ričards Sičevs, Kristiāns Rude, Kristers Krei­tū­zis, Renārs Romka, Edgars Dauksts, Edvards Rebinovs, Rai­tis Ozols un Rūdolfs Mārtinsons.

2008.gadā dzimušo komanda turnīru iesāka ar ļoti nepārliecinošu spēli pret citu Latvijas komandu no Mārupes, piedzīvojot bezierunu zaudējums 0:9. Pēc spēles trenerim bija, ko teikt puišiem, tāpēc uz nākamo spēli pret Minskas futbola skolas “Traktor” komandu jaunie futbolisti bija noskaņojušies un cīnījās par katru bumbu.

“Tas deva rezultātu, mums pirmajiem izdevās atklāt spēles rezultātu, taču turpinājums nenotika, kā cerēts. Otrajā puslaikā ielaidām vienus vārtus pēc stūra sitiena, bet vissāpīgākais bija brīdis, kad spēles pēdējā minūtē, pretiniekam atkal izpildot stūra sitienu, mūsu spēlētājs neveiksmīgi ar galvu raidīja bumbu savos vārtos, kā rezultātā zaudējums 1:2,” atceras J. Naglis.
Sekoja zaudējums 0:2 pret vietējo “FC Helios” komandu, divas uzvaras ar vienādu 3:0 pret Hel­sin­ku “VJS”un “FK Merkur Ju­nior” no Tartu un zaudējums 1:4 pret Somijas “Grankulla IFK”.

Taču turnīrs tika noslēgts ar uzvaru 2:0 pret Minskas “FK Sparta” un 14.vietu savā vecuma grupā. Komandā spēlēja Emīls Tomass, Markuss Roms, Alekss Tkačenko, Marko Auziņš, Mar­kuss Safonovs, Eduards Norvelis, Roberts Tūcis, Roberts Grodņa, Marats Amirhanovs un Romāns Tarasovs.

Ar zaudējumu 0:2 turnīru sāka arī 2006.gadā dzimušo zēnu ko­man­da, atzīstot spēcīgās “JK Tabasalu” futbola skolas komandas no Tallinas pārākumu. Otrajā spēlē pret vietējo Tartu komandu “JK Tammeka” mūsējiem pirmajiem izdevās gūt vārtus, taču panākumu attīstīt neizdevās, rezultātā mājinieki izdarīja divus precīzus raidījumus un spēle noslēdzās 1:2. No zaudējuma neizdevās izvairīties arī divās nākamajās spēlēs pret Helsinku “HJK Arabia” un Minskas futbola skolas otro komandu, attiecīgi 0:2 un 0:3. Kā saka, negūstot vārtus, pie panākuma nav iespējams tikt. Tikai pēdējā grupas turnīra spēlē “FK Priekuļi/ CPSS” beidzot varēja priecāties par uzvaru, ar 2:0 pieveikta Tartu “FC Helios” komanda. Ar nedaudz priecīgāku noskaņojumu komanda turpināja cīņu par 13.-15.vietu, taču, piedzīvojot divus sausos zaudējumus (0:2 pret Tartu “FC Helios” pirmo komandu un 0:3 pret Tartu “FC Santos”), nācās samierināties ar 15.vietu. Taču pareizāk būtu skatīties nevis uz izcīnīto vietu, bet gūto pieredzi, spēlējot pret spēcīgām vienaudžu komandām. Jādomā, ka gūtais tiks likts lietā Latvijas turnīros.
Komandā spēlēja: Edgars Au­ziņš, Dāvis Vitkauskis, Kārlis Kļaviņš, Jēkabs Rozenbergs, Kristiāns Ķerpe, Marks Kreic­bergs, Krists Lapšāns, Lauris Gro­ševs, Martins Raudziņš, Ar­tūrs Verigo, Rojs Ekerts un Mar­tins Audickis.