Ziņas

Sabiedrība

Uz grants ceļiem ieviesti pagaidu kravas autotransporta masas ierobežojumi

Ņemot vērā, ka 41% no Latvijas grants ceļiem ir sliktā vai avārijas stāvoklī, atsevišķos to posmos ir ieviesti pagaidu kravas autotransporta masas ierobežojumi, aģentūru LETA informēja uzņēmumā “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU).

Kā skaidro LAU, šobrīd uz šādiem grants autoceļiem nav iespējams veikt kvalitatīvu greiderēšanu un nodrošināt līdzenu ceļa brauktuvi. Ceļa segumam ir pilnībā jāatkūst, lai varētu veikt greiderēšanas darbus un atgūtu nestspēju.

Mainīgu laika apstākļu ietekmē, kad ir regulāri nokrišņi, gaisa temperatūras maiņas, grants autoceļa segums pārmitrinās, kā arī vairākkārtīgi sasalst un atkūst, satiksmes intensitātes rezultātā pastiprināti uz grants autoceļiem veidojoties bedres, iesēdumi un ceļa stāvoklis pasliktinās.

Ilgstoša un nepietiekama finansējuma rezultāta uz grants ceļiem neesot veikti nepieciešamie periodiskie – greiderējamās kārtas atjaunošana – un ikdienas uzturēšanas darbi – ūdens atvades sakārtošana.

LAU regulāri apseko valsts autoceļus. Tiklīdz uzņēmuma speciālisti konstatēs, ka ceļa segumu var remontēt un greiderēt, šie darbi tiks sākti.