Ziņas

Sabiedrība

Uz grants ceļiem ievieš ierobežojumus smagajam transportam

Netipiski siltā laika dēļ pavasara šķīdonis šogad ietekmē autosatiksmi ievērojami agrāk nekā parasti un uz atsevišķiem valsts reģionālajiem un daudziem vietējiem grants ceļiem Kurzemē un valsts centrālajā daļā jau ir ieviesti sezonālie satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam, aģentūru LETA informēja ''Latvijas Valsts ceļi'' (LVC).

Pārējā valsts teritorijā ierobežojumus plānots ieviest šonedēļ.

Kā skaidro uzņēmumā, pavasarī, kad grunts nevienmērīgi atkūst un pārmitrinās, ceļu izturība samazinās, kas negatīvi ietekmē īpaši lauku ceļus. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, lielā daļā valsts vietējo un uz dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam. Tiek ierobežota transportlīdzekļu kopējā faktiskā masa, lielākoties 10 tonnas, un uzstādītas attiecīgās ceļa zīmes.

Ierobežojumi neattiecas uz valsts galveno un svarīgāko reģionālo autoceļu maršrutiem, tāpēc neietekmē kravu tranzīta un apjomīgākos iekšzemes autopārvadājumus. Sezonālie satiksmes ierobežojumi katru gadu tiek ieviesti visos reģionos uz vairāk nekā 10 000 kilometru valsts autoceļu. Arī pašvaldības savā pārziņā esošajos autoceļos rīkojas līdzīgi.

LVC uzsver, ka šāda prakse ir vispāratzīta un to īsteno arī citās valstīs ar Latvijai līdzīgiem klimatiskajiem apstākļiem.

Sezonālos satiksmes ierobežojumus konkrētajā ceļa posmā ievieš un atceļ individuāli, izvērtējot laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes un ceļa konstrukcijas faktisko stāvokli. Aktuālais saraksts ar ieviestiem un plānotiem pagaidu satiksmes ierobežojumiem ir pieejams “http://lvceli.lv/lat/celu_lietotajiem/ierobezojumi_kravas_transportam”.

Satiksmes ierobežojumu ievērošanu pastiprināti kontrolē LVC sadarbībā ar Valsts policiju.

Pa visiem koplietošanas autoceļiem bez ierobežojuma atļauts pārvietoties operatīvajiem transportlīdzekļiem un ar ceļa īpašnieku saskaņotā maršrutā – CSDD reģistrētajiem “svaigpiena transportlīdzekļiem”.

Aktuālā informācija un uzziņas ir pieejamas, zvanot pa LVC Satiksmes informācijas centra diennakts bezmaksas tālruni 80005555.

LETA