Ziņas

Kriminālziņas

Uz ceļa saduras divas BMW automašīnas

Aizvadītajās brīvdienās Vidzemē konstatēti dažādi negadījumi uz ceļa. Kā informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Gulbe, vien no tiem noticis 7. janvārī. Sestdien ap pulksten 13:30 Beverīnas novadā, Kauguru pagastā, autoceļa Valmiera – Smiltene 8.kilometrā, divu automašīnu sadursmē traumas guva četri cilvēki. Sākotnējā informācija liecina, ka 1991.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu BMW pagaidām nenoskaidrotu iemeslu rezultātā iebrauca pretējā braukšanas joslā un sadūrās ar 1938.gadā dzimuša vīrieša vadīto automašīnu BMW. Sadursmes rezultātā traumas guva abu automašīnu vadītāji un divi pasažieri – 1994.gadā dzimis vīrietis un 1995.gadā dzimis vīrietis. Visi cietušie nogādāti slimnīcā, policija noskaidro visus negadījuma iemeslus.

Tās pašas dienas vakarā, ap pulksten 22:30, Salacgrīvas novadā, Salacgrīvas pagastā, Vitrupē, autoceļa Rīga – Ainaži 68.kilometrā, avarēja 1969.gadā dzimuša vīrieša vadītā automašīna Opel Corsa. Sākotnējā informācija liecina, ka vadītājs iespējams nav izvēlējies laika apstākļiem un ceļa segumam atbilstošu ātrumu, kā rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Negadījumā traumas guva automašīnas vadītājs un pasažieri – 1973.gadā un 1972.gadā dzimuši vīrieši.

Savukārt vakar Salacgrīvā, Atlantijas ielā, garāžu kooperatīvā konstatēts, ka nakts laikā sabojātas vairāku garāžu slēdzenes, tostarp no vienas garāžas nozagtas mantas – akumulatora lādētājs, skrūvjmašīna, metāla griezējs un finierzāģis. Policijā par šiem faktiem sākts kriminālprocess un tiek turpināts skaidrot notikušā apstākļus, kā arī to vai no pārējām garāžām arī ir nozagtas mantas. Pašlaik policijā saņemta informācija par četriem gadījumiem, taču netiek izslēgta iespēja, ka cietušās personas ir vairāk.

Kopumā aizvadītās nedēļas nogalē Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 137 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 25 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu, tostarp vienu zādzību no kādas tirdzniecības vietas un 12 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumiem. Tāpat reģistrēta informācija arī par 43 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 12 noziedzīgi nodarījumi pret personas dzīvību un veselību.
Notikuši 17 ceļu satiksmes negadījumi, no kuriem divos cietuši pieci cilvēki. Reģistrēti 5 gadījumi, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 75 administratīvā pārkāpuma protokoli, par dažādiem pārkāpumiem sastādīti 254 administratīvā pārkāpuma protokoli.