Ziņas

Kriminālziņas

Uz autoceļiem izraisītas vairākas sadursmes

Aizvadītājā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 87 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 23 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta viena zādzība no tirdzniecības objektiem un sešas mantas iznīcināšanas vai bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 19 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un astoņiem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Notikuši 11 ceļu satiksmes negadījumi. Četri negadījumi ar piecām cietušām personām. Vienā gadījumā alkohola reibumā vadīta automašīna.

Par dažādiem administratīviem pārkāpumiem noformēti 99 protokols, tai skaitā par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu – 40.

Plašāk par konstatētajiem notikumiem informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Ungure.

25. augustā Gulbenē no velosipēdu novietnes dzīvojamā mājā, Baložu ielā, nozagts nepieslēgts velosipēds. Policija skaidro nodarītā zaudējuma apmēru un notikušā apstākļus.

25. augustā tika saņemta informācija par to, ka laika posmā no 23. līdz 24. augustam Madonas novada Ļaudonas pagastā, brīvi piekļūstot, no pagalmā stāvoša traktora “MTZ 52” nozagti 24 litri dīzeļdegvielas. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

25. augustā policijā tika saņemts iesniegums par to, ka 20.augustā plkst. 20.12 Alūksnē, veikalā „Maxima”, Pils ielā, trīs nenoskaidrotas personas nozagušas viskiju un elektriskos skuvekļus. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

25. augustā Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagastā, uz ceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona, ceļa remontu posmā, no traktortehnikas nozagta degviela. Par notikušo policijā uzsākts kriminālprocess.

25. augustā Vecpiebalgas novada Taurenē no traktortehnikas, kas veic ceļa remontu, nozagta dīzeļdegviela. Policija skaidro nodarītā zaudējuma apmērus un notikušā apstākļus, uzsākts kriminālprocess.

25. augustā policijā tika saņemts iesniegums par to, ka 21. augustā ap plkst. 13 Smiltenes novada Blomes pagastā pie nenoskaidrotiem apstākļiem nozagts 1974. gadā dzimušai sievietei piederošs mobilais tālrunis “iPhone 5S”. Policija skaidro notikušā apstākļus.

25. augustā plkst. 15.30 tika konstatēts, ka Cēsīs no mazdārziņa Birzes ielā tika nozagti kartupeļi un gurķi. Policija skaidro notikušā apstākļus.

23. augustā plkst. 18 Kocēnu novada Zilākalna pagastā Zilākalnā, pie veikala „777” Kultūras ielā, 1985. gadā dzimušam vīrietim nozagts mobilais tālrunis “CAT S50”. Policija skaidro notikušā apstākļus.

25. augustā policijā saņemta informācija par to, ka Valmierā, Beātes ielā, pagalmā esošai automašīnai “BMW 318”, izsists aizmugurējā loga stikls. Par notikušo uzsākts kriminālprocess.

25. augustā policijā tika saņemts iesniegums par to, ka 23. augustā Madonas novada Vestienas pagastā nenoskaidrota saimnieka suns nokodis šķirnes Kamerūnas pundurāzi. Policija skaidro nodarītā zaudējuma apmēru un notikušā apstākļus.

25. augustā plkst. 21.35 Salacgrīvas novada Ainažos, Kr.Barona ielas krustojumā ar ceļu Rīga (Baltezers) – Igaunijas robeža (Ainaži), nenoskaidrota persona ar nenoskaidrotu automašīnu “Mazda 323”, nogriežoties pa kreisi, uzbrauca gājējai, 1968. gadā dzimušai sievietei, kas šķērsoja ceļa braucamo daļu, un aizbrauca no notikuma vietas, neziņojot par notikušo likumā paredzētajā kārtībā. Noformēts ceļu satiksmes negadījuma protokols.

25. augustā plkst. 8.05 Vecpiebalgas novada Taurenē, ceļa Cēsis-Vecpiebalga-Madona 33.kilometrā, nenoskaidrots vadītājs, vadot autobusu “Setra”, neievēroja distanci, kā rezultātā uzbrauca stāvošai automašīnai “Mitsubishi Lancer” un no notikuma vietas aizbrauca, par to neziņojot likumā noteiktā kārtībā. Noformēts ceļu satiksmes negadījuma protokols.

25. augustā plkst. 17.29 Gulbenes novada Rankas pagastā, uz ceļa Ūdrupe-Rankas stacija, nenoskaidrots vadītājs ar automašīnu “Citroen Berlingo” izraisīja sadursmi 1981. gadā dzimuša vīrieša vadīto autobusu “Isuzu Turquoise”, kurš brauca pa galveno ceļu. Automašīnas “Citroen” vadītājs no notikuma vietas aizbrauca, neziņojot par negadījumu likumā noteiktā kārtībā. Noformēts ceļu satiksmes negadījuma protokols.

25. augustā plkst. 9.20 Gulbenē, Ābeļu ielā, konstatēts, ka nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu automašīnu uzbraucis divām ceļa zīmēm, tās sabojājot, un no notikuma vietas aizbraucis. Noformēts ceļu satiksmes negadījuma protokols.

25. augustā Limbažu policijas iecirknī saņemts iesniegums no 1961. gadā dzimuša vīrieša par to, ka 24. augustā plkst. 17 Limbažos, uz Smilšu ielas, pie gāzes kantora ēkas, būdams alkohola reibumā, konstatējis, ka pie nenoskaidrotiem apstākļiem pazaudējis plecu somu ar planšetdatoru “Sony Xperia”. Policija skaidro notikušā apstākļus.

25. augustā Alūksnē no apavu darbnīcas Tirgotāju ielā nozagtas skrituļslidas, motorzāģis, īlens un nauda. Policija skaidro notikušā apstākļus, uzsākts kriminālprocess.

25. augustā plkst. 13.58 Salacgrīvas novada Ainažu pagastā, ceļa Ainaži-Matīši 7.kilometrā, 1984. gadā dzimis vīrietis, būdams 3,2 promiļu lielā alkohola reibumā, vadīja automašīnu “Ford Transit”. Noformēts administratīvais protokols.

25. augustā Gulbenes novada Beļavas pagastā, ceļa Gulbene-Smiltene 61.kilometrā, 1965. gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Dacia Duster” un, atgriežoties savā joslā pēc apdzīšanas manevra, uzbrauca velosipēdistēm – 2001. gadā dzimušai jaunietei un 1968. gadā dzimušai sievietei. Abas cietušās velosipēdu vadītājas tika nogādātas Alūksnes un Balvu slimnīcās. Noformēts ceļu satiksmes negadījuma protokols.

25. augustā plkst. 9.50 Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgā, uz Gaujas ielas, sprāgstot 1991. gadā dzimuša vīrieša vadītās automašīnas “Audi A4 Avant” riepai, notika sadursme ar 1937. gadā dzimuša vīrieša vadīto automašīnu “Audi 80”. Bojāti transportlīdzekļi noformēts saskaņotais paziņojums.

25. augustā plkst. 16.30 Cēsīs, J.Poruka ielā, 1957. gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Mazda 626”, neievēroja drošu braukšanas distanci, kā rezultātā uzbrauca 1958. gadā dzimuša vīrieša vadītai automašīnai “Mazda 626”, kā arī bojāja 1975. gadā dzimuša sievietes piederošo automašīnu “Chevrolet Captiva”. Bojāti transportlīdzekļi, noformēts ceļu satiksmes negadījuma protokols.