Ziņas

Sports

Uz 2017.gadu pārcelts slēpošanas sarīkojums “Apkārt Alaukstam”

Uz 2017.gada 5.februāri pārcelts 25.slēpošanas sarīkojums “Apkārt Alaukstam”, aģentūru LETA informēja organizatori.

“Šī ziema ļoti daudziem izbojāja iecerētos plānus. Sākusies tik cerīgi, tā tomēr pagrieza mums muguru. Lai arī prognozes rāda par aukstuma iespējamo atgriešanos, sagatavot kvalitatīvu slēpošanas distanci tik īsā laikā nav iespējams. Vakar sniga, bet bagātīga snigšana turpmākajās dienās netiek solīta. Tāpēc esam spiesti pieņemt šo nepatīkamo lēmumu – atcelt slēpojumu,” teicis sporta kluba “Alauksts” pārstāvis Uvis Avens.

Viņš arī norāda, ka laikapstākļi ietekmē arī lielāko Baltijas slēpošanas maratonu – Tartu maratonu -, kurš arī tika atcelts.

Ar katru gadu slēpošanas trasi “Apkārt Alaukstam” cenšamies sagatavot arvien augstākā līmenī, par to saņemot pozitīvas atsauksmes no dalībniekiem. Tas nozīmē, ka zemāk šo latiņu laist nevaram, arī tas ir iemesls atcelt slēpojumu.

“Pieņēmām šo lēmumu, lai tie, kuri bija iecerējuši startēt slēpojumā, varētu šo dienu pavadīt citās aktivitātēs un cerēt, ka nākamajā gadā ziema būs noturīgāka,” atklājis Avens.

No potenciālajiem dalībniekiem izskanējuši ieteikumi slēpošanu aizstāt ar skriešanu, bet Avens norāda, ka dalībnieki šo pasākumu februārī uztver kā slēpojumu un tas tāds arī paliks.

Kā ziņots slēpošanas sarīkojums šogad jau vienreiz tika pārcelts – no 6.februāra uz 21.februāri.

Sacensību mērķi ir popularizēt slēpošanu kā aktīvu ziemas atpūtas un sporta veidu, paaugstināt Latvijas distanču slēpotāju meistarības līmeni, nodrošināt tradīciju saglabāšanu, slēpojot apkārt Alaukstam, veicināt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, kā arī palielināt tūristu skaitu Latvijā.