Ziņas

Sabiedrība

Upēs paaugstinās ūdens līmenis, vietām iet ledus

Lielākajā daļā Latvijas upju pakāpeniski paaugstinās ūdens līmenis, vietām saistībā ar ledus iešanu tas strauji kāpis vai krities, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Lielupē pie Staļģenes, sakustoties ledum, ūdens līmenis pēdējās divās dienās kāpis par vairāk nekā metru, bet pēdējo divu nedēļu laikā tas kopumā cēlies par trim metriem. Savukārt pie Mežotnes, kur upes līmenis februārī bija paaugstinājies par 2,5 metriem, ūdens ir atkāpies.

Turpinās plašāku palieņu applūšana Daugavā pie Zeļķu tilta, starp Pļaviņām un Jēkabpili. Arī pārējā Daugavā ūdens līmenis pārsvarā pakāpeniski paaugstinās.

Arī Aiviekstes palienes ir applūdušas, ūdens līmenis lēnām paaugstinās.

Ledus kustība novērota arī Ogres upē, ūdens līmenis pie Ogres pilsētas nedaudz svārstās.

Saistībā ar ledus iešanu straujš ūdens līmeņa kāpums un pēc tam kritums nedēļas pirmajā pusē konstatēts Gaujā pie Siguldas. Patlaban Gaujas lielākajā daļā ūdens līmenis pakāpeniski paaugstinās.

Ūdens līmenis kāpj vairumā Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales upju.

Sniegs Latvijā pārsvarā nokusis, neliela sniega sega saglabājas galvenokārt tikai Vidzemes augstienē.

Ūdens līmenis upēs pārsvarā ir zemāks nekā parasti palu laikā. Plašāka palieņu applūšana iespējama vietām pie Lielupes un Daugavas, kā arī pie Ogres lejteces un Lielās Juglas lejteces.