Ziņas

Izklaide

Ungurmuižā skanēs “Pavasara balādes”

Ungurmuižā nākammēnes, 5.martā pulksten 18, būs īpaša iespēja dzirdēt sitaminstrumentālistu zvaigznes Guntara Freiberga marimbas koncertu “Pavasara balādes”, portālu informēja biedrībā “Mākslas pieskāriens”.

Guntars Freibergs 1Harizmātiskais un spilgtais mākslinieks Guntars Freibergs ir ieguvis plašu starptautisku atzinību ar savu īpašo talantu un virtuozitāti ir sajūsminājis klausītājus daudzviet pasaulē. Guntars Freibergs ir daudzkārtējs starptautisku konkursu laureāts Latvijā un Eiropā. 1.vietas ieguvējs Starptautiskajā marimbas konkursā Fermo Itālijā, 2.vietas ieguvējs Starptautiskajā marimbas konkursā Zalcburgā Austrijā.

Guntars Freibergs ir ieguvis maģista grādu Anton Bruckner Privatuniversität (Linca, Austrija), akadēmiskās mūzikas grādu Le Conservatoire de Strasbourg (Francija), kā arī maģistra grādu Briseles karaliskajā konservatorijā.

Mūziķis ir koncertējis Latvijā, Dānijā, Krievijā, Vācijā, Francijā, Austrijā, Itālijā, Bulgārijā, Šveicē, Igaunijā, Lietuvā.

Koncerta programma Ungurmuižā izskanēs kā veltījums mīlestībai, sievietēm un pavasarim. Koncerta programmā izvēlētie skaņdarbi ir mākslinieciski tēlaini un daudzkrāsaini, atspoguļojot mīlestības dažādās izpausmes. No maigām, romantiskām noskaņām līdz kvēlojošām, dramatiskām un ugunīgām emocijām. Koncerts sniegs lielu baudījumu melodiskas un emocijām bagātas mūzikas cienītājiem.

Guntars Freibergs 2 (1024x683)Būs iespēja dzirdēt arī vairākas Guntara Freiberga orģinālkompozīcijas marimbai, kas ir īpaši tuvs instruments māksliniekam. Marimbu Guntars raksturo kā salīdzinoši jaunu instrumentu, kura mūžs tikai nesen sasniedzis pusgadsimta slieksni, lai gan instrumenta dzimtas saknes meklējamas tālā pagātnē, Āfrikas un Dienvidamerikas kontinentos. Marimbas skanējumā joprojām dzirdamas šīs arhaiskās nokrāsas, kas gan sapludinātas ar mūsdienīgām harmonijām spēj iegūt īpaši unikālu skanējumu. Tieši šī specifiskā sintēze, tik pat kā starp pagātni un nākotni, ir tas, kas uzrunā klausoties marimbas mūzikas skaņās.

Ungurmuižas īpašā gaisotne ar savu seno un bagāto kultūras vēsturi ir iedvesmojoša vieta, lai baudītu izcilu klasiskās mūzikas koncertu.


Ungurmuiža atrodas 15 km attālumā no Cēsīm, 80 km no Rīgas.

Koncerta programmā : W. A. Mozart, K. Abe, E. Sejourne, D. Maslanka G. Freiberga , J.Williams , Y.Tiersen, E.Sammut, Yiruma, N. Rosauro.

Biļetes ir pieejamas Biļešu paradīzes kasēs. Biļešu cena – 15 EUR.

Koncertu organizē biedrība “Mākslas pieskāriens”.