Ziņas

Izklaide

Ungurmuižā izskanēs Jolantas Gulbes-Paškevičas Valentīndienas koncerts “O Amor a Portugal”

Svētā Valentīna dienā, 14.februārī, Ungurmuižā izskanēs Jolantas Gulbes-Paškevičas koncerts “O Amor a Portugal”, aģentūru LETA informēja mūziķes menedžeris Indulis Dzenītis.

Koncerta programmā skanēs fado – Portugāles tradicionālā mūzika, kas ietver sevī gan smeldzīgas un dramatiskas, gan arī gaišas un sadzīviskāka rakstura melodijas. Klausītājiem būs iespēja baudīt muzikālu ceļojumu līdz Portugālei džeza manierē.

Apzīmējums “fado” tulkojumā no portugāļu valodas nozīmē “liktenis”. Šī mūzika nāk no tautas, no pilsētām, no kvartāliem, no cilvēkiem ar savām emocijām, sāpēm un likteņstāstiem. Fado, tāpat kā blūzs, ir cēlies no vienkāršās tautas un kļuvis populārs visā pasaulē.

Koncertā kopā ar Gulbi-Paškeviču uzstāsies ģitāristi Ivars Hermanis un Āris Ozols.

Koncerts sāksies plkst.16. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā “www.bilesuparadize.lv”.

Gulbe-Paškeviča ir latviešu dziedātāja, privātās džeza skolas dibinātāja un vokālā pedagoģe. Jolanta piedalījusies dažādos televīzijas projektos, uzstājoties kopā ar pasaulē atzītiem džeza un arī akadēmiskā mūzikas žanra māksliniekiem un komponistiem, realizējot projektus Baltijas valstīs, Eiropā, ASV, Krievijā u.c. Gulbe Paškeviča ir sniegusi priekšnesumus ar bigbendiem, orķestriem, kā arī piedalījusies studijas ierakstos. Pagājušajā gadā klajā nāca Gulbes-Paškevičas solo albums “Fly Love”.

Izpildītājas iedvesma ir multikulturāla mākslas un mūzikas koncepcija, tostarp “world”, “latin” un mūsdienu džeza mūzikas influence.