Ziņas

Sabiedrība

Ugunsnedrošo periodu mežos atcels 21.septembrī

Šā gada 25.aprīlī izsludinātais ugunsnedrošais periods Latvijas mežos tiks atcelts pirmdien, 21.septembrī, liecina Valsts meža dienesta (VMD) paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Līdz ar to mežā līdz 21.septembrim joprojām aizliegts kurināt ugunskuru, nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem, bez saskaņošanas veikt jebkuru dedzināšanu saistībā ar meža darbiem, kas, radot dūmus, var maldināt uguns novērošanas darba veicējus.

VMD arī atgādina, ka par ugunsdrošības noteikumu neievērošanu var piemērot gan administratīvo atbildību, gan arī kriminālatbildību, piemērojot fiziskām personām naudas sodu no 30 līdz 350 eiro, bet juridiskām personām – no 70 līdz 700 eiro apmērā. Kriminālatbildība iestājas par tīšu un ļaunprātīgu meža dedzināšanu.

No šā gada sākuma VMD ir reģistrējis vairāk nekā 560 meža ugunsgrēkus, un kopējā uguns skartā platība pārsniedz 515 hektārus.

Pērn ugunsnedrošajā laika posmā kopumā Latvijā reģistrēts 671 meža ugunsgrēks. Kopējā uguns skartā meža platība bija 578,4 hektāri, bet vidējā viena meža ugunsgrēka platība – 0,86 hektāri.

Saskaņā ar Zemkopības ministrijas aplēsēm Latvijā vienā meža ugunsgrēkā ik gadu uguns skar vidēji ap 1,3 hektārus meža platības. Savukārt ugunsgrēku dēļ mežam tiek nodarīti zaudējumi vidēji ap 425 000 eiro gadā.