Šonedēļ, no 21.novembra plkst. 6.30 līdz 22.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma piecus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa par reģistrētajiem izsaukumiem informē plašāk.
Vakar plkst. 17.27 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Latgales ielu Alūksnē, kur vienstāvu dzīvojamā mājā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka pa ēkas logu un durvju ailēm veļas dūmi un ēkā izveidojies spēcīgs sadūmojums. Pirms VUGD ierašanās kaimiņš no piedūmotās ēkas izglāba divus cilvēkus. Abi cilvēki tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kuri vienam cilvēkam konstatēja nāvi. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 19.55 un tika konstatēts, ka tajā 10m² platībā degušas sadzīves mantas un skapis.
Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz diviem izsaukumiem Kocēnu novadā un Cēsīs, kur māju dūmvados dega sodrēji. Katru gadu tiek reģistrēti vairāk nekā 500 ugunsgrēku, kur māju dūmvados deg sodrēji. VUGD atgādina, ka netīrīts skurstenis ir ugunsbīstams! Sadegot jebkuram cietajam kurināmajam, uz skursteņa iekšējās virsmas veidojas kvēpu, sodrēju un darvas nosēdumi, kas, laikus nenotīrīti, labākajā gadījumā samazina apkures ierīces darbības efektivitāti, bet sliktākajā – var izraisīt intensīvu šo produktu degšanu. VUGD aicina ikvienu saimnieku neatlikt rūpes par savu drošību uz nākamo apkures sezonu un iztīrīt skursteni, kā arī paaicināt sertificētu speciālistu pārbaudīt apkures ierīču un iekārtu tehnisko stāvokli.