Ziņas

Sabiedrība

Ugunsgrēkos Vidzemē brīvdienās cieta divi cilvēki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 26.oktobra plkst. 6.30 līdz 29.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 14 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Naktī uz sestdienu plkst. 2.59 tika saņemts izsaukums uz Kocēnu novada Bērzaines pagastu, kur vienstāvu dzīvojamā mājā izdega apkures telpa 10m² platībā, kā arī bēniņu telpa 30m² platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem . Plkst. 4.47 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 21.51 VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsīm, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ēkas dzīvoklī bija degusi veļas mašīna 0,5m² platībā un ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās. Veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus cieta viens cilvēks, kurš tika nodots NMPD mediķiem.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Salacgrīvā, kur sestdien dega pārvietojamā tualete.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji brīvdienās Cēsu novada Vaives pagastā no koka nocēla kaķi.